Zábava

Micah Richards: Dokument zdôrazňuje dôležitosť poznatkov o tom, prečo sa deje rasizmus Futbalové správy

Mika Richards dúfa, že jej dokumentárny film o rasizme vo futbale pomôže divákom pochopiť, prečo v spoločnosti takéto postoje existujú a čo je možné urobiť, aby sa to stalo.

Plán vypracoval bývalý obranca Manchestru City a Anglicka Micah Richards: Prekonanie rasizmu vo futbale, Ktorý sa vysiela na dokumentárnych filmoch Sky od pondelka do 21:00, s cieľom preskúmať dôvody rasizmu a možnosti zmeny týchto postojov.

Richards hovorí zo svojich skúseností s predsudkami a hovorí, že nastúpil, až keď začal hrať súťažnú hru.

„Videl som dokumenty, kde ľudia chcú niekoho kritizovať, ale ja to nechcem robiť – chcem niekomu ísť do mysle,“ uviedol Richards.

„Chcem vedieť, prečo konkrétnym spôsobom uvažujú, a potom zistiť, či dokážem zmeniť ich myslenie z mojich skúseností.“

Reportér spravodajstva Sky Sports Richard Graves sa o tejto šou rozhovoril s Richardsom.

Graves hovorí, že je dôležitá Richardsova správa, že nemožno pripustiť, aby hnutie Black Lives Matter stratilo na sile.

„Jeho obavou je, že za šesť alebo sedem mesiacov budú správy o čiernych životoch stratené,“ uviedol Graves. „Tento príbeh sa vzďaľuje od toho, čo je skutočným významom pokľaknutia, a od problémov, ktoré v každodennom živote zažívajú ľudia z prostredia čiernej a etnickej menšiny.

„Dôležité je nestratiť správu, je to pre ľudí ako on, pre nás ako vysielateľov so zodpovednosťou sledovať túto správu.

„Potom sa vzdiali od symbolickej podstaty tohto gesta a od toho, čo je možné urobiť na vykonanie vecí a dokončenie vecí.“

„Zvýraznenie týchto problémov je dobré a dobré, ale ak nie je nič dynamické alebo presvedčivé, aby ste sa z toho dostali, konverzácia sa vôbec nepohne.“

Micah Richards: Riešenie rasizmu vo futbale je k dispozícii na dokumentárnych filmoch Sky od pondelka 25. januára o 21:00 a teraz je k dispozícii aj v televízii.2:21

Toto je odkaz poskytovateľov a reportérov Sky Sports, ktorí sa spojili na podporu novej kampane zameranej na zvýšenie povedomia o nenávisti a zneužívaní online na sociálnych sieťach.

Nahlásiť rasizmus

Formulár online správy Vykopnite to

Kick It Out je organizácia, ktorá podporuje rovnosť a začlenenie do futbalu – bojuje proti diskriminácii v oblasti futbalu, vzdelávania a spoločnosti, podporuje inkluzívne praktiky a bojuje za pozitívne zmeny.

www.kickitout.org

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close