športové

Michalovce ako bezpečná stávka

dnes 00:00
|

Odohral tri celé sezóny v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži a v každej z nich získal titul majstra.

Obranca Vladimír Mihálik prežil rozkvet miestneho hokeja v Banskej Bystrici, nasledujúci rok však hral prvýkrát v drese Michaloviec. Podľa vlastných slov zmenil kluby, ale jeho úlohy na ľade a ambície tímu sa nemenia.

V Banskej Bystrici sa naplní zbožné želanie obrancu Vladimíra Mihálika

„Na Zemplína ma obzvlášť zaujala vízia klubu. Tím má vynikajúce predpoklady na dosiahnutie dobrého výsledku. Tím vyzerá dobre na papieri a vidím v ňom potenciál bojovať pre prvé pozície. ““ v rozprave vystúpil v mene spoločnosti Sport bek (33 rokov), ktorej vedenie klubu zverilo jasné úlohy.

„Musím sa sústrediť hlavne na kvalitné obranné aktivity a skúsenosť odovzdám aj mladým hráčom. Z práce v Banskej Bystrici sa nič nemení.“

VYSVETLIVKA DROPP

Obyvatelia Michaloviec doteraz zverejnili mená ôsmich hráčov, ktorí budú v nadchádzajúcom šampionáte nosiť dres „líšky“. Je zaujímavé poznamenať, že šesť z nich v minulosti pracovalo aj pod Urpínom. Rovnako ako hlavný tréner Miroslav Chudý alebo jeho nový asistent Ivan Droppa.

„Ešte pred podpisom zmluvy Ivan súhlasil s Michalovcami a preskúmal situáciu v klube. Neskôr mi povedal, že vedenie má záujem o moje služby, a potom sme zmluvu s vedením spracovali. “ odhalili Vladimír Mihálik história východného hnutia Slovenska.

Doposiaľ bude nováčik z minulej sezóny najviac medzi účastníkmi doplnkovej ligy. Na zozname je okrem Mihálika aj brankár Tomáš Tomek a Vladimír Glosár, obranca Ján Ťavoda a dopravcovia Marek Bartánus, Tomáš Matoušek, Jordan Hickmott a Petr Galamboš.

„Mám správy, že personál sa bude aj naďalej zlepšovať. Niekoľko kvalitných hráčov už bolo podpísaných a pripoja sa k nim ďalší. Správa klubu je však tiež založená na skutočnosti, že výhody pre prichádzajúcich hráčov nie sú prínosom. iba na ľade, ale tiež v kabíne. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hráči, ktorí už majú zmluvu, sú od prírody veľmi dobrí chlapci. ““ Vladimír Mihálik pokračoval.

Bartánus a Mihálik opustili Banskú Bystricu v Michalovciach

Zdroj: hkduklamichalovce.sk

VIAC V autobuse, menej v aute

Účastník troch svetových šampionátov dostal od národnej ligy niekoľko ponúk, z ktorých preferoval Michalovce. Neodradilo ho umiestnenie mesta a vízia dlhých hodín strávených v autobuse.

„Deň predtým sme diskutovali s vedením klubu o možnosti zúčastniť sa zápasov na západe krajiny. Alebo, ak sa hrajú dva zápasy proti západoslovenským tímom v rade, pôjdeme do Michaloviec. a naopak, cestovanie by nemalo byť problémom. ““ odhalil Mihálik, ktorý sa zmenou pracoviska priblíži k rodnému Prešove.

„Bude to bližšie, ale nebolo to pre mňa rozhodujúce. Moja rodina a ja budeme bývať v Michalovciach, aby sme každý deň strávili dve hodiny v aute. Moja žena a ja máme tri deti a pravidelné cesty medzi Prešov a Michalovce by boli ťažké. Bol by som nervózny z toho, že trávim čas v aute a nie so svojou rodinou. ““

Tím vyzerá dobre na papieri a vidím v ňom potenciál bojovať o najlepšie miesta.

Vladimír Mihálik

Vladimír Mihálik

Slovenský hokejový obranca

SPRÁVNA ZÁHRADNÁ FORMA

Vladimír Mihálik označil svoj prvý štart v Slovenskej doplnkovej lige vo veku 29 rokov. Do Banskej Bystrice prišiel po záväzku v zahraničí, v KHL alebo vo Švédsku. Na kartu bývalého hráča NHL pridal domáce úspechy v čo najkratšom čase a môže sa pochváliť tromi prvými „baranmi“.

„V Banskej Bystrici som mal skvelý čas. Majstrovstvá sme vyhrali trikrát a po štvrtýkrát sme boli na správnej ceste. Mal som len dobré spomienky. Ak situácia nebola diskutabilná “Mohol by som pokračovať v klube. Preto som radšej stavil na bezpečnosť a rozhodol som sa pre Michalovce,” uviedol bývalý quarterback Tampa Bay Lightning, ktorý skromne prišiel do slovenskej ligy.

„Pred hrou v Banskej Bystrici bolo pre mňa iba zbožné želanie, aby som uspel ako tím. Nakoniec boli tri tituly. Pripojil som sa ku kvalitnému tímu s dobrými skúsenosťami. Mali sme vynikajúce podmienky, ktoré sme využili pre dobré výsledky. Stretla sa tu pevná kostra tímu, ktorú pravidelne dopĺňajú kvalitní legionári a hokejisti z národnej súťaže. aktualizujte formulár správne pred play-off, “ povedal Mihálik.

DVOJFÁZOVÉ VLAKY

Napriek skráteniu minulej sezóny a odloženému začiatku budúceho majstrovského roka sa Vladimír Mihálik nemôže sťažovať na nudu. Okrem odbornej prípravy ju zamestnávajú aj tri malé pobočky. „Dokončil som prvý mesiac letného výcviku. Väčšinou trénujem ráno a snažím sa venovať popoludnie svojej rodine. Moje deti budú pre mňa pravidelne pripravovať druhú fázu tréningu.“ “ Tridsiaty muž v NHL Draft 2005 sa v dvoch sezónach a v dvoch sezónach usmial v cudzom profile pre „blesk“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close