Tech

Microsoft Cloud Gaming je tu: Hry pre Xbox môžete hrať aj na smartfónoch a tabletoch

Microsoft, 15. september oficiálne zahájené jeho herná streamovacia platforma s názvom Cloud Gaming. Pôvodne bol známy ako Project xCloud.

Microsoft Cloud Gaming je k dispozícii vo viac ako dvadsiatich krajinách a vývojári nezabudli ani na našu. Slovensko sa nie vždy dostane do klubu trhových premiér, ale v takom prípade to neplatí.

Streamovacie konzolové hry (viac ako 150 titulov) môžu vyskúšať smartphony a tablety od takmer každého v našom regióne. Slovo „takmer“ je vhodné.

V prvom rade nádejný hráč potrebuje predplatné Game Pass Ultimatestojace 12,99 eura mesačne. Prvý mesiac je však k dispozícii iba pre 1 euro, čo je ideálne na testovacie účely, resp. vyskúšanie novej služby.

Aktivujete predplatné VY.

Foto: Xbox

Na druhom mieste je to podmienka smartphone alebo tablet s Androidom (6.0 a novšie). Spoločnosť Apple nepovolila služby tohto typu (tiež Google Stadia atď.) Do svojho mobilného ekosystému a v blízkej budúcnosti sa pravdepodobne nič nezmení. Ak máte iPhone alebo iPad, nebudete na ňom hrať hry pre Xbox.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Xbox Game Pass VY.

Prehrávač musí ďalej obsahovať bezdrôtový ovládač, ktorý sa pripája k smartfónu cez Bluetooth. Prevažná väčšina momentálne dostupných hier v katalógu nepodporuje, resp. nie je prispôsobený na dotykové ovládanie. Jedinou výnimkou sú snáď Minecraft Dungeons.

Výhodou je, že prehrávač nepotrebuje konkrétny alebo konkrétny typ ovládača. Musí však byť pri službe kompatibilný. Môže siahnuť po ovládače z konzoly PS4, vodiči Xbox One, Razer Kishi, vodiči z PowerA alebo 8BitDo. Na trh pribudnú ďalšie.

Cloudové hranie
Ovládač MOGA XP5-X Plus

Pre ideálnu funkčnosť celého systému je samozrejme potrebné dostatočne rýchle a stabilné mobilné pripojenie. Nároky nie sú extrémne (10 Mb / s), malo by to stačiť štandardne 4G, ak je to uplatniteľné 5 GHz WiFi.

READ  Sony naplánovalo ďalšiu veľkú Playstation 5 prezentáciu

Microsoft Cloud Gaming funguje iba krátko, takže je potrebné počítať s prílevom hráčov a možnými komplikáciami s pripojením alebo reakciou. Microsoft chce tiež presunúť cloudové hry na televízory a počítače. Spustili ho tablety a smartphony s Androidom.

Katalóg dostupných hier sa časom rozrastie o ďalšie, viac či menej zvučné hry, ako aj o hry ovládateľné dotykom. Pre najlepší herný zážitok ale ovládač rozhodne odporúčame.

Microsoft Cloud Gaming

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close