Technológie

Microsoft experimentuje s ďalšími inováciami. To by mal ponúkať Windows 10

Uvidíme zmeny v budúcich vydaniach operačného systému.

Windows 10 bude čoskoro inovovaný, čoskoro však príde veľa nových funkcií.

Práve dorazili ďalšie novinky, ktoré môžeme očakávať píše napríklad Windowslatest.com. Viac nových používateľov priamo v systéme Windows 10 sa ho však dočká až na budúci rok.

ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež

Veľká aktualizácia Windows 10 klope na dvere

Ďalšie rozšírenie Fluent Design

Obnovený vzhľad operačného systému Windows 10 je pod taktovkou takzvaného „Fluent Design“, ktorý Microsoft postupne aplikuje na čoraz väčší počet prvkov v prostredí.

V najnovších testovacích vydaniach operačného systému obsahuje nový dizajnový shell aj funkcionalitu známu ako Task Display (aktivuje sa tiež pomocou klávesovej skratky Win + Tab). Týmto sa zmení časová os systému Windows 10. Priložený obrázok najlepšie vystihuje jeho potenciálny nový vzhľad.

Funkčnosť časovej osi ukazuje vo veľmi prehľadnej podobe otvorené aplikácie, okná, dokumenty či prehrávané multimédiá podľa jednotlivých dní, resp. krát.

Odporúčané nastavenia prehliadača

Do sekcie predvolených nastavení aplikácií (cez Nastavenia operačného systému) bola pridaná nová možnosť. Pomocou nej budeme môcť pohodlne prepínať / nastavovať predvolené nastavenia webových prehľadávačov. Tieto nastavenia odporúča spoločnosť Microsoft – ale samozrejme s nimi nemusíme súhlasiť.

Živé.sk

Fotogaléria

Zdroj: Windowslatest.com

Obrázok naznačuje, že keď kliknete na potvrdzovacie tlačidlo, Microsoft Edge sa nastaví ako predvolený webový prehľadávač v operačnom systéme, pričom skratku pripojíte k ponuke Štart a k pracovnej ploche.

Pomocou tejto časti môžeme ľahko vybrať predvolené (priradené) aplikácie pre každý formát súboru a tiež zvoliť predvolené aplikácie podľa protokolu.

Ostatné webové komponenty vo Windows

Pred pár dňami objavené správy (vrátane snímok obrazovky), ktoré potvrdzujú, že spoločnosť Microsoft plánuje zmeniť vzhľad a technológiu svojej úvodnej obrazovky „OOBE“.

READ  Vieme dôvod predčasného odhalenie Xbox Series S: Unikla totiž celá konferencia

Takzvaná skúsenosť Mimo krabicu zobrazuje počiatočné nastavenia a možnosti pre používateľov, ktorí si práve kúpili nový Windows 10 alebo povedzme vykonali čistú preinštalovanie systému. Po novom by malo platiť, že spomínané okno OOBE už bude mať podobu webovej aplikácie – v štýle pripravovanej platformy Windows 10X.

Živé.sk

Fotogaléria

Zdroj: Windowslatest.com

Zároveň sa zmenia možnosti, ktoré okno ponúka. Cieľom je okrem iného zjednodušiť správu celého okna, napríklad pokiaľ ide o aktualizáciu údajov a podobne.

Spoločnosť Microsoft by však mala podobne prepnúť ďalšie komponenty systému Windows 10 na webové aplikácie. Momentálne je spomínaný aspoň CloudExperienceHost, ale prichádzajú aj ďalšie moduly.

ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež

Nový Windows 10 nás víta aktualizovaným úvodným nastavením

Správca úloh Spotlight a Game

Predtým bolo spomenuté tiež pomerne zaujímavá aktivácia funkčnosti „Spotlight“ na pracovnej ploche Windows 10. Jednoducho povedané, budeme schopní automaticky zobrazovať rôzne meniace sa obrázky (tapety na pozadí) zo zdrojov operačného systému poskytovaných vyhľadávacím nástrojom Bing z jeho zdrojov.

Systém Windows v súčasnosti ponúka podobné obrázky / fotografie, ale iba s uzamknutou obrazovkou. Všetko dôležité zapneme cez sekciu Nastavenia a Konfigurácia na pozadí.

Živé.sk

Fotogaléria

Zdroj: Windowslatest.com

Zatiaľ čo vyššie uvedené funkcionality by sa mali stať súčasťou všeobecne dostupných vydaní systému Windows 10 (nielen pre testerov) až do budúceho roka, jedna funkcionalita už prichádza. Ide o Predstavuje moderného správcu úloh pre hry. Bude slúžiť na sledovanie informácií o výkone operačného systému a spustených aplikácií bez nutnosti odchodu, resp. vypnúť hru. Preto je funkčnosť priamo súčasťou Xbox Game Baru.

Ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež

Windows 10 bude monitorovať zdravotný stav diskov

READ  Ruské nákladné lietadlo s jadrovým palivom pre Pakistan smerovalo na päť dní do Maďarska

Windowslatest.com v tejto súvislosti uvádzaže zatiaľ čo funkčnosť bola doteraz k dispozícii iba pre Insiderov, najnovšie sa začínajú objavovať aj vo finálnych vydaniach operačného systému Windows 10 – v podobe aktualizovanej verzie Xbox Game Bar (k dispozícii prostredníctvom obchodu Microsoft Store) .

Predbežne sa zdá, že funkcionalita nie je (zatiaľ) dostupná pre všetkých, aktualizácia prebieha vo vlnách. Okrem toho ho môžu používať iba používatelia systémov Windows 10 2004, 1909 alebo 1903.

Živé.sk

Fotogaléria

Zdroj: Windowslatest.com

Moderná verzia Správcu úloh sa nazýva „Monitor zdrojov“, ktorý v podstate vykonáva podobné úlohy a má podobné prostredie, resp. kontrola. Tu môžeme ukončiť určitý proces, ktorý „považujeme za problematický“ (funkcionalita je určená pre skúsenejších používateľov), vidíme tiež podrobné štatistiky jednotlivých spustených procesov / aplikácií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close