Technológie

Microsoft pomáha vizualizovať digitálnu nemocnicu na Slovensku

Microsoft pomohol zdravotníkom na Slovensku vytvoriť digitálnu nemocnicu, aby ukázal, ako sa dajú využiť nové technológie na zlepšenie zážitku pacientov.

The Digitálna nemocnica Poskytuje interaktívnu prehliadku rôznych zdravotníckych služieb s klikacími sekciami, ktoré poskytujú informácie o technológiách, ktoré pomáhajú diagnostike, liečbe, starostlivosti a manažmentu v nemocniciach.

„Digitalizácia zdravotníctva zažíva celosvetovo nebývalý rast,“ povedal Antonín Hlavinka, viceprezident pre informačné technológie Fakultnej nemocnice Olomouc. „Projekt Digitálne nemocnice musí jasne preukázať schopnosť prekonávať prekážky a transformovať náročné procesy pomocou moderných technológií.“

Niektoré technológie v digitálnej nemocnici sa už používajú v skutočných nemocniciach, vrátane zariadenia Aireen, ktoré využíva umelú inteligenciu na analýzu snímok sietnice pacienta, čo umožňuje neinvazívne testy s rýchlymi výsledkami. Digitálne technológie možno použiť na poskytovanie konzultácií na diaľku, zlepšenie operačných postupov chirurgov, precvičovanie záchranárov, zlepšenie komunikácie, zlepšenie procesov triedenia pacientov a ďalšie. Digitalizácia a cloudové riešenia môžu pomôcť administratívnym pracovníkom nemocníc znížením papierovania, umožnením vzdialeného monitorovania postelí a zlepšením kybernetickej bezpečnosti.

„Je potrebné znížiť administratívnu záťaž zdravotníkov a zautomatizovať prevádzku,“ povedala Lenka Axlerová, vedúca oddelenia pre styk s verejnosťou Microsoft Česká republika. „Cieľom Digitálnej nemocnice je ukázať nemocniciam prehľadne a na jednom mieste, aké riešenia sú už dostupné. Každé zdravotnícke zariadenie si môže vybrať riešenia podľa vlastných potrieb a možností.


READ  Je to definitívne. Nvidia sa stane vlastníkom ARM

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close