Technológie

Microsoft Surface Duo trpí niekoľkými problémami s hovormi

Na internete existujú správy od prvých majiteľov skladacieho tabletu Microsoft Surface Duo o niekoľkých problémoch. Problémy sú spôsobené náhodným prerušením hovoru a prasknutím plastu na porte USB-C. Toto je prvá generácia skladacieho tabletu od spoločnosti Microsoft, takže sme očakávali niektoré z týchto problémov. Veríme, že sa Microsoft v budúcnosti zlepší a tieto nedostatky odstráni.

Slabý signál a rušenie hovorov na Microsoft Surface Duo

Windows Najnovšie uvádza, že na fóre komunity Microsoftu existujú sťažnosti na slabý signál a prerušované hovory. Jedná sa o prichádzajúce a odchádzajúce hovory. Zdá sa, že Surface Duo má zjavné problémy s pripojením k sieťam niektorých operátorov. Zdá sa, že chyba nie je na úrovni hardvéru.

Väčšina prerušení sa deje v sieti amerického operátora Verizon, ale vyskytli sa aj prípady, keď tomu tak bolo u iných operátorov. Tento problém sa týka aj zariadení zakúpených v oficiálnom obchode Microsoft Store.

Výpadky hovoru však závisia od miesta, operátora a frekvencie siete. V niektorých prípadoch pomáha úprava nastavení sieťového profilu zlepšiť kvalitu pripojenia. Ostatní používatelia potvrdili, že tieto problémy nedokázali vyriešiť úpravou svojich nastavení.

„Mojím jediným problémom sú výpadky hovoru. Som vo Verison a vyskúšal som všetko. Obnovil som továrenské nastavenia zariadenia, vymenil SIM kartu, počas hovoru som vypol obrazovku, použil externý reproduktor a slúchadlá,“ uvádza jedného nespokojného používateľa.

Najnovší Windows ako možnú opravu uvádza nasledujúci postup:

  • Zmeňte predvolené nastavenie siete
  • Ak máte T-mobile, prepnite na auto LTE / UMTS
  • Vyskúšajte aplikáciu na zvýšenie signálu

Pravdepodobne sa vyskytla chyba na úrovni softvéru, takže používateľom nezostáva nič iné, ako počkať, kým Microsoft opravu nevydá. Tu sa však problémy nekončia.

Plastové praskliny na USB-C

Niekoľko majiteľov Microsoft Surface Duo hlási praskanie plastov na porte USB-C, pripomína GSMArena. Dôvodom je nízka hrúbka zariadenia, ktorá je na oboch poloviciach iba 4,8 mm. Ak odrátame port USB-C, ktorý meria 2,6 mm, nezostane nám ani polovica hrúbky konštrukcie. Na vrchu a toľko dole, pod portom USB-C, zostáva približne 1,3 mm. Výsledkom je pravdepodobne to, že ak niekto bude kábel vkladať menej opatrne, existuje riziko poškodenia plastu.

READ  Bez ohľadu na to, či hru hráte alebo nie, Sakura pozýva všetkých na záverečný prejav Smash

Niektorí však tvrdia, že prasklina sa objavila, keď mali zariadenie iba vo vrecku. Používatelia na Zaplať diskutujte o použití magnetických káblov, ktoré nezaťažujú zariadenie, a posilnite port USB-C.

To však USB-C portu a nabíjaniu neuškodilo a jedná sa hlavne o kozmetickú vadu. Ak však za mobil zaplatíte okolo 1 400 eur, nie je to najpríjemnejší pohľad.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close