Veda

Miera infekcie COVID-19 v niektorých oblastiach s klastrami klesá, ukazujú štátne údaje

Miera infekcie sa v niektorých oblastiach v piatok zvýšila s klastrami COVID-19, zatiaľ čo miera infekcie na Long Islande a v ďalších oblastiach zostala stabilná, podľa štátnych údajov zverejnených v sobotu.

Celkovo bola miera infekcie vo všetkých oblastiach „červenej zóny“, kde sa infekcie v posledných týždňoch zvyšovali, 4,95%, v piatok o niečo menej ako 5,4% v predchádzajúci deň, ukazujú údaje.

Miera infekcie navyše ukázala zlepšenie v klastrových oblastiach v okresoch Brooklyn, Queens, Rockland a Orange.

V oblastiach „červenej zóny“ žije 2,8% obyvateľstva štátu, avšak štátu bolo v piatok hlásených 13,3% všetkých pozitívnych výsledkov testov a 17,9% všetkých pozitívnych výsledkov hlásených štátu tento týždeň. Miera pozitivity výsledkov testov minulý týždeň v oblastiach „červenej zóny“ bola podľa údajov štátu o 6,17%, čo je oproti minulému týždňu mierny pokles.

„Naše počty zostávajú dobrou správou, aj keď sa klastre objavujú v určitých oblastiach štátu,“ uviedol guvernér Andrew M. Cuomo. „Náš testovací systém je taký pokročilý, že sme boli schopní sledovať klastre na 2,8% populácie štátu a napadnúť vírus v rámci tejto populácie.“

V rámci zameraných oblastí „červená zóna“ bolo v piatok hlásených 3 901 výsledkov testov, čo prinieslo 193 pozitívnych alebo 4,95% pozitivitu. Vo zvyšku štátu, bez započítania týchto oblastí „červenej zóny“, bolo hlásených 130 678 výsledkov testov, čo prinieslo 1 254 pozitívnych alebo 0,96% pozitivitu.

Miera pozitivity Long Islandu bola 1,1%, teda okolo miesta, kde sa počet dní pohyboval. Mesto New York zaznamenalo mieru 1,1%.

Okres Nassau zaznamenal 105 nových prípadov, spolu 47 471.

„Približne 1,2 percenta obyvateľov okresu Nassau malo pozitívny test na prítomnosť vírusu v poslednej várke testov, čo je dôkazom vynikajúcej práce, ktorú naši obyvatelia a zdravotnícki úradníci robia, aby udržali vírus dole, keď sa v meste a okolí objavujú klásky. , “uviedla výkonná riaditeľka okresu Nassau Laura Curran.

READ  Južná Karolína oznamuje najnovšiu aktualizáciu COVID-19 (10. októbra 2020)

Dodala: „Agresívne sa zameriavame na všetky oblasti znepokojujúce koronavírusy, ktoré vzplanú v komunitách vzdelávaním a presadzovaním sociálnych dištančných protokolov.“

Suffolk mal zase 72 nových prípadov, z toho celkovo 47 357, čo podľa údajov štátov a krajov viedlo k miere infekcie 0,9%.

Celkovo bolo hospitalizovaných 30 ľudí, čo ukazuje nárast o 1, údaje z okresov. Päť pacientov bolo na JIS, žiadna zmena za 24 hodín.

Od soboty malo od konca februára pozitívny test na koronavírus 249 895 obyvateľov mesta New York, podľa údajov štátu bolo 19 239 potvrdených úmrtí a ďalších 4 643 osôb je podozrivých z koronavírusu.

Školská štvrť Oceanside tento týždeň hlásila štyri pozitívne prípady vírusu, vrátane troch na jednej z jeho vysokých škôl a jedného na základnej škole, uviedla v oznámeniach pre rodiny superintendantka Phyllis Harringtonová.

Prvý prípad hlásený v utorok bol študentom strednej školy, po ktorom nasledoval v stredu pozitívny prípad zamestnanca, uviedol Harrington. Po konzultácii s ministerstvom zdravotníctva okresu Nassau tieto dva prípady „zrejme nesúviseli“, uviedol Harrington.

V stredu bol hlásený aj tretí prípad na strednej škole, Harrington však v oznámení nešpecifikoval, či išlo o študenta alebo učiteľa, alebo či sa to týka niektorého z prvých dvoch prípadov. Tri prípady sa v priebehu 24 hodín podľa nej „týkali“ toho, aby okres zatvoril strednú školu vo štvrtok a v piatok.

Vo štvrtok bol na základnej škole Fulton Avenue # 8 ohlásený štvrtý pozitívny prípad v okrese – tento študentský, uviedol Harrington. Škola podľa nej zostala v piatok otvorená.

Štát v piatok utrpel osem úmrtí na choroby súvisiace s vírusmi.

Štátny úrad pre likéry a pracovná skupina štátnej polície navštívili 722 prevádzok v New Yorku a na Long Islande a spozorovali osem prevádzok, ktoré neboli v súlade so štátnymi požiadavkami. Čísla ukazovali, že to zahŕňalo šesť v Suffolku a dve v Nassau.

READ  Juhokórejskí úradníci nenachádzajú nijakú priamu súvislosť medzi vakcínou proti chrípke a nedávnymi úmrtiami

„Teraz si vezmeme prácu nás všetkých, aby sme sa ubezpečili, že sa nevrátime späť k nášmu usilovnému pokroku. Všetci musíme naďalej nosiť svoje masky, umývať si ruky, zostať spoločensky vzdialení a predovšetkým zostať New York Tough, “uviedol Cuomo vo vyhlásení.

S Catherine Carrerovou a Matthewom Chayesom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close