Zábava

Mila Kunis a Ashton Kutcher vyzbierali 30 miliónov dolárov pre ukrajinských utečencov

A Video zdieľané na Kutcherovom Instagrame, Pár sa poďakoval podporovateľom za ich dary. „Prispelo viac ako 65 000 z vás,“ povedala Kunis. „Sme vďační za podporu.“ Aj keď dary krízu nevyriešia, zdôraznil, „naše spoločné úsilie mnohým zabezpečí hladké pristátie, keď budú postupovať cez neistú budúcnosť“.

„V rámci tejto kampane urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že prejav lásky, ktorý pochádza od vás všetkých, mal maximálny vplyv na tých, ktorí to potrebujú,“ dodal Kutcher. „Ako financovanie pokračuje, budeme s každým dolárom zaobchádzať ako s darom z nášho vrecka.“

Medzinárodná organizácia pre migráciu uviedla, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu koncom februára opustilo krajinu viac ako 3 milióny utečencov vrátane najmenej 1,5 milióna detí. Mnohí z nich našli útočisko v susedných krajinách vrátane Rumunska, Moldavska a Poľska. Ďalších 6,48 milióna ľudí bolo vnútorne vysídlených, čo ich prinútilo opustiť svoje domovy inde v krajine pri hľadaní bezpečia.

Podľa stránky GoFundMe od skorej nedele bolo prostredníctvom 69 300 osobných darov darovaných viac ako 34 miliónov dolárov.

Kunis je „hrdá Ukrajinka“. Na páre GoFundMeVysvetlil, že sa narodil v roku 1983 v meste Černovice na juhozápade Ukrajiny a jeho rodina sa o osem rokov neskôr presťahovala do Spojených štátov.

„Ukrajinci sú hrdí a odvážni a zaslúžia si našu pomoc, keď ju potrebujú,“ napísal. „Tento nespravodlivý útok na Ukrajinu a ľudstvo je katastrofálny a ukrajinský ľud potrebuje našu podporu.“

Dary pre GoFundMe idú dvom organizáciám: špeditérovi Flexport, ktorý zaisťuje doručovanie predmetov pomoci na utečenecké základne v Poľsku, Rumunsku, Maďarsku, na Slovensku a v Moldavsku, a Airbnb. Poskytovanie bezplatného krátkodobého bývania pre utečencov z Ukrajiny.
Kunis a Kutcher spoja svoje sily s Blake Lively a Ryanom Reynoldsom, ktorí sa zaviazali poskytnúť rovnaké dary pre ukrajinských utečencov, a ďalšími hviezdami vrátane Gigi Hadid, ktorá darovala Ukrajine svoj mesačný výťažok z módy.
READ  VIDEO: Sima Martausová vás rozveselí a tancuje s novinkou The Restless Heart

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close