Ekonomika

Minister hospodárstva SR proti predlžovaniu krymských sankcií – EURACTIV.com

Minister hospodárstva Richard Zulik v rozhovore v decembri povedal, že sankcie nie sú účinné a Rusko nevráti Krym Ukrajine. Posledná časť správy nedávno vyvolala napätie medzi Ukrajinou a Slovenskom. Zulikovo vyhlásenie však skreslila ruská tlačová agentúra TASS.

TASS tento týždeň zverejnila článok: „Podpredseda vlády SR dúfa, že Krym bude súčasťou Ruska“.

Príbeh neskôr zverejnili ukrajinské médiá, čo vyvolalo obvinenia z vlastizrady.

Ukrajinské ministerstvo zahraničia tiež zasiahlo, keď hovorca ministerstva Oleg Nikolenko povedal, že je „neprijateľné“ spochybňovať regionálnu integritu Ukrajiny. Nikolenko povedala, že to bolo veľmi bolestivé, keď takýto komentár prišiel od priateľského suseda.

Slovenský premiér Edward Heger prisľúbil Ukrajine, že Slovensko anektuje Krym a že táto politika bude záväzná pre všetkých členov vlády. Heker tiež povedal, že dúfa, že minister zahraničných vecí Ivan Gorkhov, nominovaný Sulíkovou Stranou slobody a solidarity, bude so Sulíkom hovoriť o tejto téme.

Sulík ubezpečil, že sloboda a jednota nepodporujú anexiu Krymu a že príkaz je výsledkom prekrútenia slov agentúry TASS. Pripustil však, že ich počet nestačí na porazenie ruských sankcií.

(Michal Hudec | EURACTIV.sk)

READ  Krajiny EÚ sa v januári až októbri podieľali na celkovom ukrajinskom exporte viac ako 63 %.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close