najnovšie správy

Minister Naď chce navštíviť všetky vojenské jednotky

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si želá osobne navštíviť všetky vojenské jednotky Ozbrojených síl SR.

Vo štvrtok pokračoval v návštevách jednotiek Žilina a Martin. Sprevádzal ho podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Milan Laurenčík (SaS), štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer a šéf obranného štábu Slovenskej republiky Daniel Zmeko. Stala sa to hovorkyňa Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

„Ak máme mať funkčné, vysokokvalitné ozbrojené sily, tak musíme poznať ich základné problémy. Problémy našich vojakov nemožno jednoducho identifikovať iba z bratislavského stola. Mojím cieľom je preto osobne navštíviť všetky naše oddelenia, “uviedol minister.

Podľa Naď príslušníci 5. elitného špeciálneho pluku v Žiline potvrdzujú svoj strategický význam pre ozbrojené sily v súvislosti s vnútorným krízovým riadením, ako aj počas nasadenia na medzinárodné misie a operácie.

Minister zdôraznil napríklad jeho mnoho rokov v Afganistane. Počas návštevy bol informovaný o aktuálnom plnení úloh, medzi ktoré patrí osobitné vyšetrovanie a pozorovanie, štrajk, protiteroristické činnosti, ako aj boj proti chemickým, biologickým a rádiologickým zbraniam a pomocné úlohy v prospech ministerstva vnútra.

Podstatný prvok ozbrojených síl

Minister sa domnieva, že základ pre výcvik a rekonštitúciu mobilizácií v Martine je nevyhnutným prvkom ozbrojených síl. Poskytuje odbornú prípravu a vzdelávanie profesionálnym vojakom.

„Zaujímalo ma teda o možnosť zlepšenia výcviku príslušníkov ozbrojených síl,“ uviedol Naď.

Podľa Ministerstva obrany Slovenskej republiky absolvovalo minulý rok v Martine základný výcvik celkom 782 nových vojakov vrátane kadetov z ozbrojených síl Akadémie generála M. R. Štefánika. Okrem toho základňa poskytuje ďalšie odborné kurzy a školenia pre takmer 5 000 vojakov ročne, vrátane prípravy personálu na nasadenie v zahraničných misiách a operáciách, ako aj pred nasadením na vykonávanie úloh. v štruktúrach NATO.

V Martine navštívil minister tiež zásobovaciu základňu II, 11. mechanizovaný prápor – kapitán okamžitej reakcie kapitána Jána Františka a opravný prápor Martin.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close