Veda

MIS-C u detí z Ohia

COLUMBUS, Ohio (WJW) – Lekári v detských nemocniciach v Ohiu bojujú s viacerými ochoreniami dýchacích ciest.

Okrem chrípky a rsv, existuje COVID-19 Zložitosť MIS-C. Multisystémový zápalový syndróm sa môže objaviť po infekcii COVID-19 a väčšinou postihuje školopovinné deti. Hlavný lekár Daytonskej detskej nemocnice, doktor Adam Mazoff, povedal, že je to vážny a desivý, ale vzácny stav.

“Ako postupujeme vpred v tomto náraste COVIDU, vidíme dlhodobé komplikácie, ktoré môže COVID priniesť deťom,” povedal Mezoff.

“Čo sa stane, deti prichádzajú do nemocnice s rôznymi počiatočnými sťažnosťami a často veľmi ochorejú.” Ich krvný tlak klesne, skončia na našej jednotke intenzívnej starostlivosti, na prežitie často potrebujú veľa liekov a ďalších vecí. Často im treba nechať srdce skontrolovať niekoľko týždňov, niekedy mesiacov, “povedal Mazoff.

Mazoff zdôraznil, že deti vážne ochorejú na COVID-19, aj keď nie tak často ako dospelých.

“Koncom leta, začiatkom jesene, môžu byť v našej nemocnici dvaja alebo traja pacienti s ochorením COVID.” Teraz máme kdekoľvek od 10 do 15. Na JIS sme nemali pravidelne veľa ľudí. Dnes máme jedného na JIS, ktorý je na dýchacom prístroji. “

Mezoff sa pripojil k riaditeľovi ministerstva zdravotníctva v Ohiu Doktor Bruce Vanderhoff vo štvrtok Na popísanie podmienok v jeho nemocnici a ďalších detských nemocniciach v Ohiu, kde podľa neho správcovia rozhodujú, či môžu prijať pacientov mimo svojho okolia.

„Naše postele sú doslova pravidelne plnené,“ povedal Mezoff. „Máme veľmi oddaných opatrovateľov, ktorí zapaľujú sviečku na oboch koncoch.“

Mezoff uviedol, že nosenie masiek v školách výrazne znižuje COVID-19 u detí. Za posledných niekoľko týždňov zaznamenali pokles výskytu COVID-19 v okresoch s povinnými rúškami o 67 percent, zatiaľ čo v školách bez praxe došlo k nárastu o 30 percent.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close