Veda

Misia astronautov posádky SpaceX pre NASA: Aktuálne aktualizácie

Obnoviť

Letová pripravenosť posádky 1 na preskúmanie NASA, SpaceX

(Obrázok: © SpaceX)

Vedúci misií NASA a SpaceX dnes (9. novembra) organizujú celodenné hodnotenie letovej pripravenosti, aby rozhodli o ďalšom pripravovanom posádkovom draku spoločnosti SpaceX na prevoz astronautov.

Recenzia prebieha v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA v Cape Canaveral na Floride, kde sa raketa SpaceX Falcon 9 pripravuje na zahájenie misie Crew-1 na vesmírnu stanicu pre NASA. „Revízia sa zameriava na pripravenosť systému prepravy posádok spoločnosti SpaceX, Medzinárodnej vesmírnej stanice a jej medzinárodných partnerov na podporu letu, a certifikáciu letovej pripravenosti,“ predstavitelia NASA uviedol vo vyhlásení.

Dnešné stretnutie vedie šéfka NASA pre ľudské vesmírne lety Kathy Lueders. Viceprezident spoločnosti SpaceX pre spoľahlivosť stavania a letu Hans Koenigsmann je najlepším zástupcom spoločnosti SpaceX.

Neskôr usporiada NASA tlačovú konferenciu, kde sa bude diskutovať o výsledkoch dnešného prehľadu letovej pripravenosti. Táto udalosť by sa mala začať hodinu po ukončení schôdze.

Astronauti posádky 1 medzitým budú odpovedať na otázky z médií o 13:15 EST (1815 GMT). To tu môžete sledovať naživo.

Astronauti posádky 1 dorazili na miesto štartu

Štvorčlenná posádka misie SpaceX pre posádku 1 pre NASA dorazili na svoje štartovacie miesto Kennedyho vesmírne stredisko na ich plánovaný štart na Medzinárodnú vesmírnu stanicu 14. novembra.

Astronauti NASA Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker a astronaut Japonskej agentúry pre výskum kozmického priestoru Soichi Noguchi pristáli pri pristávacom zariadení raketoplánu v KSC, aby sa pripravili na svoje nadchádzajúce vypustenie z kozmodrómu Cape Canaveral na Floride. Liftoff je nastavený na 19:49 EST (2249 GMT) v sobotu.

Hopkins bude veliť misii Crew-1, ktorá na stanicu vyštartuje pomocou kozmickej lode SpaceX Crew Dragon a rakety Falcon 9. Astronauti posádky-1 pomenovali svoju kozmickú loď Resilience for the flight.

READ  DHEC uvoľňuje najnovšie údaje o koronavírusoch zo 14. septembra

„V mene posádky Resilience, v mene našich rodín, chceme poďakovať všetkým ľuďom v SpaceX, NASA a (ministerstve obrany), ktorí neúnavne pracujú na priveďte nás až do tohto bodu. Skutočne to bolo neuveriteľné úsilie neuveriteľnej skupiny ľudí, “ Vo svojom vyhlásení uviedol Hopkins. „Čo sa týka posádky: sme pripravení.“

Udalosť s príletom posádky pre misiu NASA SpaceX Crew-1 sa koná 8. novembra 2020 v mieste štartu a pristátia v Kennedyho vesmírnom stredisku agentúry na Floride. Zľava astronaut NASA Shannon Walker, špecialista na misie; Astronaut NASA Victor Glover, pilot; Junichi Sakai, manažér, program Medzinárodnej vesmírnej stanice, JAXA; Administrátor NASA Jim Bridenstine; Zástupca správcu NASA Jim Morhard; Bob Cabana, režisér, Kennedyho vesmírne stredisko; Astronaut NASA Michael Hopkins, veliteľ kozmických lodí; a astronaut JAXA Soichi Noguchi, špecialista na misie. (Obrazový kredit: NASA / Kim Shiflett)

V pondelok (9. novembra) usporiadajú manažéri misií NASA a SpaceX kontrolu letovej pripravenosti v Kennedyho vesmírnom stredisku, aby sa zabezpečilo, že je všetko pripravené na nadchádzajúci let. NASA usporiada tlačovú konferenciu hodinu po ukončení stretnutia, aby informovala verejnosť o štarte.

Môžete sa tiež pripojiť k webovému vysielaniu Virtual Crew Media Engagement NASA v pondelok o 13:15 EST (1815 GMT) prostredníctvom NASA TV. Naživo to môžete sledovať tu a cez NASA.gov/live a Kanál NASA z YouTube.

SpaceX, NASA má cieľ 14. novembra pre štart posádky-1

Astronauti posádky SpaceX-1 spoločnosti SpaceX (zľava: astronauti NASA Shannon Walker, Victor Glover a Michael Hopkins a astronaut JAXA Soichi Noguchi) pózujú pred svojou kapsulou „Resilience“ v posádke SpaceX v kalifornskom Hawthorne. (Obrázok: © SpaceX)

Misia posádky SpaceX-1 na Medzinárodnú vesmírnu stanicu je spustenie je teraz naplánované na sobotu 14. novembra, o 19:49 EST (15. novembra 0049 GMT), NASA oznámila v pondelok (26. 10.).

Crew-1, ktorý bol pôvodne naplánovaný na štart 30. augusta, čelil mnohým oneskoreniam pri rozbiehaní. NASA najskôr s odvolaním sa na logistické a technické problémy presunula misiu na koniec septembra, potom na 23. októbra, potom do 31. októbra a nakoniec začiatkom polovice novembra. Novo oznámený cieľový dátum posilňuje druhú uvedenú časovú os.

NASA to tiež oznámila uskutoční tlačová konferencia v stredu 28. októbrao 16:00 EDT (2 000 GMT) „diskutovať o nadchádzajúcom štarte vrátane výsledkov nedávneho testovania motorov Falcon 9 Merlin na základe neočakávaných údajov, ktoré SpaceX zaznamenala pri nedávnom štarte mimo NASA,“ uviedla agentúra vo vyhlásení. Môžeš sledujte to tu naživo na ProfoundSpace.org, s láskavým dovolením televízie NASA alebo priamo prostredníctvom agentúry webovú stránku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close