Veda

Misia Juno pozoruje tancovanie „skřítkov“ v atmosfére Jupitera

Tento pohľad v štýle jack-o-lucerny na Jupiter je mozaikou snímok nasnímaných ďalekohľadom Gemini North na Havaji. Svetlé škvrny predstavujú Jupiterovo vnútorné teplo unikajúce otvormi v masívnej oblačnosti planéty.

Na tomto obrázku je možné zachytiť časť južnej rovníkovej oblasti Jupitera, ktorú zachytil snímač JunoCam spoločnosti Juno. Je však otočený, aby ukázal šírku atmosféry Jupitera, pričom póly sú vľavo a vpravo, a nie zhora nadol.

Na tomto obrázku zachytenom Junom zostáva šesť cyklónov stabilných na južnom póle Jupitera. Do strany sa nedávno pripojil malý cyklón, ktorý je vpravo dole žltý.

Dojem umelca o zrážke mladého Jupitera s masívnou, stále sa formujúcou protoplanétou v rannej slnečnej sústave.

Tieto dramatické víry na Jupiteri sú atmosférické prvky. Mraky krúžia okolo kruhového objektu v oblasti prúdového prúdu.

Je to delfín na Jupiteri? Nie, ale určite to tak vyzerá. Je to vlastne mrak, ktorý vyzerá, akoby plával cez oblačné pásma pozdĺž južného mierneho pásu.

Tento zložený obraz, odvodený z údajov zhromaždených prístrojom Jovian Infrared Auroral Mapper (JIRAM) na palube misie NASA Juno na Jupiter, ukazuje centrálny cyklón na severnom póle planéty a osem cyklónov, ktoré ho obklopujú.

Tento pozoruhodný obraz Jupitera zachytila ​​sonda NASA Juno pri ôsmom prelete plynového obra.

Algoritmické škálovanie a vyfarbovanie odhaľuje živý pohľad na Veľkú červenú škvrnu v júli 2017.

Jupiterova veľká červená škvrna je v júli 2017 búrka so zhlukom oblakov širokým 10 000 míľ.

Vylepšenia farieb ponúkajú podrobný pohľad na Veľkú červenú škvrnu.

NASA nakonfigurovala toto porovnanie vlastného obrazu Zeme s obrazom Jupitera, ktorý vytvoril astronóm Christopher Go.

Koncept tohto umelca ukazuje obežné dráhy obežnej dráhy sondy Juno agentúry NASA na Jupiteri.

Tento obrázok ukazuje Jupiterov južný pól, ako ho vidí kozmická loď Juno z výšky 52 000 kilometrov. Oválne prvky sú cyklóny s priemerom až 1 000 kilometrov. Kombinovalo sa viac snímok nasnímaných prístrojom JunoCam na troch obežných dráhach, aby sa všetky oblasti zobrazili za denného svetla, vylepšenej farby a stereografickej projekcie.

Ešte bližší pohľad na mraky Jupitera získaný sondou Juno agentúry NASA.

READ  Rozsiahle rozšírenie komunity COVID-19 v 3 okresoch New Hampshire

Jupiterova severná polárna oblasť sa začína objavovať, keď sa kozmická loď Juno NASA priblíži k obrovskej planéte. Tento pohľad na Jupiter sa nasnímal, keď bola Juno počas prvého z 36 orbitálnych preletov okolo planéty vzdialená 703 000 kilometrov.

Tento infračervený snímok poskytuje bezprecedentný pohľad na južnú polárnu žiaru Jupitera, ktorý zachytila ​​kozmická loď Juno NASA 27. augusta 2016. Unikátna polárna obežná dráha Juno poskytuje prvú príležitosť na podrobné pozorovanie tejto oblasti plynovej obrie planéty.

Kozmická loď NASA Juno poslala späť svoju prvú fotografiu ľavého Jupitera od vstupu na obežnú dráhu okolo planéty. Fotografia je vyrobená z niekoľkých prvých snímok vytvorených spoločnosťou JunoCam a zobrazuje tri zo štyroch najväčších mesiacov masívnej planéty: zľava Io, Europa a Ganymede.

Ilustrácia zobrazuje kozmickú loď Juno NASA, ktorá vstupuje na obežnú dráhu Jupitera. Juno bude študovať Jupiter z polárnej obežnej dráhy, ktorá sa nachádza asi 3 000 míľ (5 000 kilometrov) od vrcholov mrakov plynného obra.

Toto bol konečný pohľad na Jupiter, ktorý zaujala Juno pred vypnutím palubných prístrojov kvôli príprave na obežnú dráhu. Snímka bola urobená 29. júna 2016, zatiaľ čo sonda bola vzdialená od Jupitera 3,3 milióna míľ (5,3 milióna kilometrov).

Hubblov vesmírny ďalekohľad NASA zachytil snímky Jupiterových polárnych žiarok na póloch plynového obra. Pozorovania boli podporené meraniami uskutočnenými spoločnosťou Juno.

Toto vykreslenie umelca zobrazuje Juno obiehajúcu okolo Jupitera.

Jupiter a štyri najväčšie mesiace plynnej planéty – Io, Europa, Ganymede a Callisto – je možné vidieť na fotografii, ktorú urobila Juno 21. júna 2016. Kozmická loď bola od planéty vzdialená 10,8 milióna kilometrov.

Juno urobila prelet okolo Zeme v októbri 2014. Túto trojicu snímok nasnímala kozmická loď JunoCam.

Na palube kozmickej lode Juno lietajú tri figúrky lega. Predstavujú rímskeho boha Jupitera; jeho manželka Juno; a Galileo Galilei, vedec, ktorý 7. januára 1610 objavil štyri najväčšie mesiace Jupitera.

Keď bol Juno vypustený z mysu Canaveral na Floride 5. augusta 2011, Jupiter bol od Zeme vzdialený 716 miliónov kilometrov. Sonda však k Jupiteru prekonala celkovú vzdialenosť 2 800 miliónov kilometrov. prelet okolo Zeme, aby pomohol zvýšiť rýchlosť.

Technici pomocou žeriavu spustili Juno na stojan, kde bola kozmická loď naložená palivom pre svoju misiu.

Technici testujú tri masívne solárne panely, ktoré poháňajú kozmickú loď Juno. Na tejto fotografii urobenej 2. februára 2011 je každé solárne pole rozvinuté v zariadení vesmírnych systémov Lockheed Martin v Denveri.

READ  Keď sa narodí hviezda, vyzerá to

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close