Veda

Misia SAE Mars: Nádejná sonda posiela prvú fotografiu z Červenej planéty

Misia Emirates Mars známa ako Hope Probe sa v utorok dostala na Červenú planétu a pri svojom prvom pokuse úspešne vstúpila na obežnú dráhu.

Prenos prvého obrazu sondy Hope Probe na Marse v Spojených arabských emirátoch snímkou ​​korunného princa z Abú Zabí šejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana je určujúcim momentom v našej histórii a medzi vyspelými krajinami zapojenými do prieskumu vesmíru. Twitter v nedeľu.

Povedal, že dúfame, že táto misia povedie k novému objavu o Marse, ktorý bude prospešný pre ľudstvo.

Príchod kozmickej lode na Mars spôsobil, že Spojené arabské emiráty boli iba piatou krajinou v histórii, ktorá sa dostala na Červenú planétu – a prvou pre arabský svet.

Sonda Nádej – vybavená tromi vedeckými prístrojmi – urobí prvý úplný obraz marťanskej atmosféry. Zariadenia budú zhromažďovať atmosférické dátové body a budú sa tiež zaoberať sezónnymi a dennými zmenami, ktoré vedcom pomôžu pochopiť, aká je dynamika podnebia a tkať cez rôzne vrstvy atmosféry Marsu. Odborníci tiež dúfajú, že zistia, ako sa energia a častice – napríklad kyslík a vodík – pohybujú v marťanskej atmosfére.

Porozprávajte sa s obežnými dráhami, ktoré pomáhajú roverom na Marse na Zemi
Nádejná sonda bola jednou z troch misií na Marse zahájených vlani v júli NASA Perseverance Rover, Ktorá pristane na Marse 18. februára a v Číne Tianwen-1, Ktorý sa v stredu úspešne dostal na obežnú dráhu planéty.

Očakáva sa, že planéta bude obiehaná, Tianwen-1 sa bude krútiť okolo planéty a bude cestovať a vytrvalosť pristane na Marse.

Všetky tri misie boli spustené súčasne pre efektívnejšie cestovanie na červenú planétu vďaka zosúladeniu medzi Marsom a Zemou na tej istej strane Slnka.

READ  Odborníci na zdravie navrhujú koncept dvojitého maskovania

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close