Ekonomika

Mitsuoka Buddy: Japonská Amerika – neuveríte, čo je to auto

Mitsuoka Motor je japonská automobilová značka, o ktorej ste doteraz pravdepodobne veľa nepočuli.

Napriek tomu je na trhu od roku 1968 a z času na čas motoristickú verejnosť prekvapí autami, ktoré nie sú a sú viditeľné. Slušne povedané, toto je značka, ktorá sa špecializuje na úpravy karosérie sériových vozidiel iných automobilov z Japonska. Medzi darcovskými vozidlami sú ale aj iné autá. Napríklad Mustang.

Mitsuoka Buddy je japonské auto, ktoré chce u potenciálnych zákazníkov vzbudiť pozitívny sentiment pre „staré dobré“ americké modely SUV. Skôr staršie ako dobré. Ale to je vec názoru. Auto v retro štýle nemožno poprieť.

Model Buddy mi pripomína Chevrolet Blazer vpredu a Cadillac SRX vzadu. A nová Toyota RAV4 na boku. Žiadny z týchto komentárov nebude pravdepodobne náhodný. Najmä ten s RAV4.

Pretože RAV4 je automobil skrytý pod karosériou spoločnosťou Mitsuoka Motors. Cieľom výrobcu bolo vytvoriť klasické americké SUV s vlastným štýlom. Keďže ide o prepracovaný RAV4, ako základ hybridného pohonu nájdete dvojlitrový atmosférický motor alebo štvorvalcový 2,5-litrový motor.

Mitsuoka údajne pracoval aj na interiéri, spoločnosť to však zatiaľ nepreukázala. Pozrite si videoreklamu. Aj o niečom hovorí. O tomto: Buddy je ako pes. Iba z plechu. V každom prípade to spôsobuje veľkú radosť. Všetci sa s ním váľajú po zemi a ohromujú. Usmievajú sa ako drogy. Našťastie sú jeden bez druhého. A väčšinou zjavne nie sú Japonci. V skutočnosti som tam napočítal jedného domáceho. Toto je sociologický pohľad na japonskú dušu. Alebo len klišé a zábery z videobanky …

Čo poviete, funguje tento dizajn alebo nie?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close