Ekonomika

Mitsuoka Buddy je Toyota RAV4 v retro kabáte

Dizajn odkazuje na SUV z 80. rokov.

TOYAMA. Predstavte si, že žijete v Japonsku a túžite po klasickom americkom SUV z 80. rokov. Vaša manželka súhlasí s myšlienkou kúpy rodinného SUV, má však na mysli moderný rodinný hybrid. Zdá sa, že by sa našlo jedno riešenie.

Malá japonská značka Mitsuoka je už roky známa svojimi bizarnými úpravami sériových automobilov tak, aby vyzerali o desaťročia staršie. Ich najnovšie dielo Mitsuoka Buddy sa tentoraz zameriava na desaťročie 80. rokov.

Ako základ poslúžila piata generácia hybridu Toyota RAV4. Ako už vieme, Japonci môžu toto populárne SUV napríklad upraviť tak, aby vyzeralo Lamborghini Urus.

Teraz však RAVka prešla zásadnou prestavbou, aby vyzerala ako Chevrolet K5 Blazer druhej generácie.

Predná a zadná časť boli kompletne transformované s imitáciou starého Chevroletu a Mitsuoka si neodpustila chrómové nárazníky. Podobne vyzerajú aj kolesá s veľkými balónovými pneumatikami a plechové disky s chrómovanými stredmi.

Súvisiaci článok Suzuki Across je nové veľké SUV so známym dizajnom Čítať

To bol základ, ktorý videla Toyota RAV, najmä z boku. Nová predná a zadná časť sú celkom viditeľne spojené s existujúcim skeletom.

Či už Mitsuoka Buddy skutočne existuje alebo ide stále o počítačový render, zatiaľ nie je známe a nepoznáme ani vzhľad interiéru.

Dá sa však predpokladať, že pod kapotou nebude žiadny skúpy osemvalec alebo šesťvalec, ako v starom Chevrolete Blazer, ale ekonomická 2,5-litrová štvorvalec Toyota s plnohybridnou technológiou a výkonom 130 kW (177 hp).

Z hľadiska kreácií Mitsuoky sú internetové redakcie spravodajstva Buddyho skôr pozitívne a celkom logicky pochádzajú z USA, kde by takýto úlet privítali. Či sa to niekedy bude predávať tam alebo v Európe, je nepravdepodobné. V každom prípade je to zaujímavý nápad.

READ  VW Passat: Nová generácia stále príde. Pravdepodobne z časopisu Superb - Magazine - Car

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close