Ekonomika

Mladá slovenská hokejová reprezentácia po výhre nad Spojenými štátmi vybuchla

Mládežnícky hokejový tím na Slovensku sa postaral o jeden z najzdravších momentov zimných hier v Pekingu.

Ako som si v stredu opäť pripomenul, niektoré veci sú také vzrušujúce ako nehraný príbeh na olympijskej scéne.

Slovenskí hokejoví reprezentanti Slovenska zdolali v napínavom rozstrele o postup do semifinále Spojené štáty americké 3:2 a rozbili jedného z favoritov turnaja.

Zatiaľ čo jeho krajania oslavovali veľké víťazstvo, bývalý hráč NHL Miroslav Šatan zdieľal video s mladým slovenským hokejovým tímom na tréningu na snehu, kým zlatý medailista Patrick Rybár sledoval rozhodujúcu finálovú záchranu, než vybuchol vzrušením s ich hrdinami v Číne. .

Rozkošný klip sa rozšíril na Twitteri, zahrial srdcia a utešil frustrovaných amerických hokejových fanúšikov, ktorí v stredu nastúpili do zápasu neporazení a už mali veľké očakávania s výhrou nad Kanadou.

Slovensko si v stredu vynútilo dramatické predĺženie, keď o necelú minútu vyrovnal Marek Hrivík a ich sieť bola prázdna po tom, čo jeho tím väčšinu zápasu výrazne zaostával. Peter Sehlárik strelil jediný gól rozstrelu a Rifer zabezpečil víťazstvo zákrokom, ktorý počul celý svet.

Je to prvýkrát, čo sa slovenská olympijská hokejová reprezentácia mužov dostala do semifinále od hier vo Vancouveri v roku 2010, keď bodovo viedol zosnulý Paolo Demitra, ktorý skončil na štvrtom mieste zo Slovenska.

Je to druhýkrát, čo sa tímu USA nepodarilo postúpiť do štvrťfinále zimných hier. Pred štyrmi rokmi v Pjongčangu prehrali Američania vo svojom štvrťfinálovom zápase s Českom. Spojené štáty americké nezískali medailu v mužskej súťaži od druhého miesta na zimných hrách vo Vancouveri 2010.

Slovensko čaká vo štvrtok semifinále s Ruským olympijským výborom.

Sneh v stredajšom štvrťfinále berie aj Kanada, ktorá sa po výhre v play-off nad Čínou stretne so Švédskom.