Hlavné správy

Mladí plavci Team GB tešia úspechy na Slovensku | Novinky z plávania

Šestnásťčlenný tím vycestoval na súťaž do Banskej Bystrice na Slovensko, kde sa zúčastnilo viac ako 2000 športovcov v 10 športoch.

Celkovo si plavci Veľkej Británie v bazéne odniesli štyri zlaté, dve strieborné a štyri bronzové medaily.

Dve z troch individuálnych zlatých medailí získal plavec Oscar Bilbao na 100 a 200 m. V oboch prípadoch bol dvojitý spinner súčasťou jeho vlastnej ohromujúcej udalosti.

Bilbao po kvalifikácii do finále na 200 m prsia ocenilo podujatie, ktoré je určené na vystavenie mladých športovcov olympijskému prostrediu.

„Moje skúsenosti tu boli zatiaľ skvelé. Je skvelé stretnúť ľudí z rôznych krajín a rôznych športovcov v rámci Team GB. Naozaj to dáva pocit olympijského podujatia a zatiaľ si to užívam.

Bilbao získalo ďalšiu zlatú medailu vo finále mužov na 4×100 m pol. s tímovými kolegami Conorom Cherringtonom, Henrym Grayom ​​a Stephenom Graveyom. Tím prevzal poctu v posledný deň turnaja, na ktorom sa predstavilo niekoľko veľkých krajín vrátane Nemecka a Talianska.

Konečná zlatá medaila tímu GB v súťaži prišla od Phoebe Cooperovej, keď atlétka Sheffield City vyhrala 200 m polohové preteky jednotlivcov s jasným rozdielom.

„Preteky boli naozaj dobré a atmosféra bola tento týždeň fantastická. Nemyslím si, že budete o nič lepší!“ povedala.

Štrnásťročná Skye Carter sa počas podujatia presadila aj ziskom jedinej individuálnej striebornej medaily tímu GB vo vodnom športe v disciplíne 50 m voľný spôsob žien. To dalo Carterovej ďalšie víťazstvo v štafete žien na 4×100 m voľný spôsob. Cooper spolu s Isla Jones a Ella Homan získali druhú striebornú medailu tímu, keď opustili vrchol pódia.

Gianna Kortze získala medailu za rolu v Heats Swimming. Keď hovoril o príležitosti, Gordze bol hrdý.

„Bolo mi cťou reprezentovať tím GB ako prvý, ale vyhrať medailu v pretekoch bolo úžasné. Bol som v rozplavbách a pomohol som ich dostať sa do finále, takže som behal po brehu bazéna a kričal. teraz ma bolí hrdlo!“ povedala.

READ  Menenggok Keindahan Kota Slovensko, Suzuri Kedung Percejara Hinga Kastília Abad Bertengahan

Jones pokračoval vo svojich emotívnych slovách po pretekoch.

„Zisk medaily je pre mňa česť, česť pre tím GB a česť pre moju rodinu doma. Po pretekoch som išiel k telefónu a od každého som dostal veľa upozornení, ktoré hovorili „dobre“ – je to úžasné. Všetci sme sa triasli, keď sme skončili!

Mix na 4×100 m pol. získal bronz, vďaka čomu sa väčšina medailistov vrátila na stupne víťazov. Tím Sherrington, Bilbao, Carter a Cooper získal po statočnom výkone ďalšiu medailu.

Keď hovoril o pláne na preteky, Bilbao bol vo svojej odpovedi veľmi pevný.

„Tesne predtým, ako sme tam vošli, jediné, na čo som myslel, bolo uchmatnúť si pozíciu. Získať medailu je obrovská česť a tak to na konci dňa aj bolo. Nechcel som tím sklamať.“ , tak som to chcel urobiť čo najlepšie.“

Carter s potešením pridal ďalšiu medailu.

„Som veľmi spokojný so sebou aj s celým tímom. Nečakal som, že získam medailu, keď som sem prišiel. Čakal som, že sa dostanem do semifinále, ale nečakal som, že sa dostanem do finále. Potom vystúp na pódium!“

Britské plavkyne získali ďalšie tri individuálne bronzové medaily, pričom Blythe Kinsman urobila dosť na to, aby zostala na čele a skončila tretia vo finále žien na 100 m znak. Carterová pokračovala vo svojom úspešnom týždni bronzom na 100 m voľný spôsob, keď vo finále mužov na 100 m motýlik skončila tretia za Stephenom Craveyom.

Poďakovanie za najlepší obrázok: Team GB