Zábava

Mníchovský film Up! víta svojich prvých účastníkov

– Novo spustený mentorský a rezidenčný program predstaví šesť filmárov z Kamerunu, Nemecka, Indie, Slovinska, Švajčiarska a Ukrajiny.

Úplne prvý Mníchovský film Up! účastníci (lr, prvý rad): Cyrielle Raingou, Loïc Hobi, Lana Bregar, Erec Brehmer, Pratik Thakare a Anastasiya Gruba

Ako bolo oznámené počas filmového festivalu v Cannes 2021 (pozri správy), Mníchovský film Up!, bol spustený osemmesačný mentoringový a rezidenčný program. Slovenska Pop Up Film Residency je exkluzívnym kreatívnym partnerom a program je iniciatívou spoločnosti HFF Mníchov v partnerstve s Filmová škola v Mníchove a Filmový festival Minchen.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Mníchovský film Up! je určený na podporu šiestich filmárov – študentov alebo absolventov filmových škôl, ktorí pripravujú svoje profesionálne celovečerné debuty. Ponúka individuálny plán špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval ich špecifickým potrebám. Počas trvania programu je každý filmár koučovaný Matthieu Darras, spolu so špičkovými mentormi v tomto odvetví.

Prvé vydanie fyzicky štartuje dnes, 17. novembra 2021, počas 40th Filmschoolfest Mníchov a program sa skončí budúci rok opäť v Mníchove počas blížiaceho sa Filmfest München. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa uskutoční séria online konzultácií.

Účastníci po prvýkrát predstavia svoje projekty, poskytnú a dostanú spätnú väzbu, ako aj nadviažu kontakt s kolegami z filmového priemyslu. Už na tomto stretnutí si vymenia názory s Krištof Grner, umelecký riaditeľ Filmfest München, a Teodora Ana Mihai, riaditeľ La Civil [+see also:
film review
trailer
interview: Teodora Ana Mihai
film profile
]
. Treba poznamenať, že každý účastník bude mať prospech z Pop Up Film Residencies, plánovaných na marec 2022. Hostiteľmi týchto pobytov budú rumunskí producenti Ada Solomonová, litovský výrobca Marija Razguteová a palestínsky režisér-producent Muayad Alayan.

Účastníci prvého ročníka Munich Film Up! sú:

READ  Bundesliga sa v najbližších štyroch sezónach bude naživo vysielať na Sky Sports Futbalové správy

Lana BregarTemná hlava (Slovinsko)
Filmová škola: AGRFT Ljubljana

Erec BrehmerĽahkosť a hmotnosť (Nemecko)
Filmová škola: HFF Mníchov

Anastasiya GrubaSezóna samovrážd žien (Ukrajina)
Filmová škola: Kyjevská univerzita Karpenka-Karyho

Loïc HobiMilovník kryptomien (Švajčiarsko / Francúzsko)
Filmová škola: Ecole de la Cité

Cyrielle Raingouidem si pre teba (Kamerun)
Filmová škola: Doc Nomads Master

Pratik ThakarePolnočné jedlo (India)
Filmová škola: Satyajit Ray Film & Television Institute (SRFTI)

Pokiaľ ide o predchádzajúce práce účastníkov, Lana Bregarje krátky Otava sa v roku 2021 stal semifinalistom študentskej akadémie, Erec Brehmerabsolventský film La Palma [+see also:
trailer
film profile
]
bol distribuovaný v nemeckých kinách a teraz je dostupný na Netflixe, Anastasiya Gruba spoluautor Šimon Mozgovývlastnosť Deň chryzantém (v postprodukcii), Loïc Hobi‚s posledný krátky Život v podzemí mala premiéru v Locarne tento rok, Cyrielle Raingou študoval dokumentárnu tvorbu a predtým prišiel do Mníchova na DOK.network Africa Residency v roku 2018, pričom Pratik Thakare videl jeho študentský film Výročný deň minulý rok vybraný v súťaži Filmschoolfest Mníchov.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close