Svet

Mnoho tried bolo zničených a požiar bol uhasený

Oddelenie potvrdilo, že požiar zničil niekoľko učební a učebných materiálov.

SÚBOR: Stredná škola Northern Cape, Higher School Careys zachvátil požiar v sobotu 17. septembra 2022. Obrázok: Výkonný člen zodpovedný za vzdelávanie a školenie, Občianske hnutie Namakwa, Don-Lee Jano.

JOHANNESBURG – Ministerstvo školstva v Severnom Kapsku uviedlo, že požiar sa konečne podarilo dostať pod kontrolu, hoci strednú školu Garris High School vážne poškodil požiar.

Rezort potvrdil, že pri sobotňajšom požiari bolo zničených niekoľko učební a učebných materiálov.

Nikto sa nezranil.

Ministerstvo školstva uviedlo, že v súčasnosti pracuje na plánoch poskytnúť okamžitú pomoc.

„V tejto fáze nie je jasná presná cesta požiaru. Ako katedru nás táto situácia veľmi znepokojuje, najmä v tomto ročnom období, keď sú žiaci zaneprázdnení skúškami. Požiar je zničujúca rana, keďže táto škola slúži mnohým ľuďom. Okolité komunity v obci Kamiesberg a tiež ubytováva žiakov 12. ročníka,“ povedal Geoffrey van der Merwe z oddelenia.

Výkonný riaditeľ pre vzdelávanie, Don-Lee Jano, Namaqua Civic Movement, povedal, že to bolo veľmi znepokojujúce, najmä keď študenti sedeli na skúškach.

„Celá situácia sa dala zachrániť, požiar mohol byť už dávno uhasený, no ľudia čakali na hasičov asi dve hodiny.“

Van Merwe dodal, že MEC pre vzdelávanie – Zolile Monakali a vedúca oddelenia – Moira Marais navštívia v pondelok Garis High School, aby zhodnotili škody a rozhodli o ďalšom postupe.

V sobotu 17. septembra 2022 vypukol požiar na strednej škole v Northern Cape Higherschool Careys.  Obrázok: Výkonný člen zodpovedný za vzdelávanie a školenie, Občianske hnutie Namakwa, Don-Lee Jano.

READ  Britský variant bol prvýkrát objavený vo Francúzsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close