Mocný McCabeov štrajk obnovil bod pre Írsko doma na Slovensku

Írska republika remizovala v kvalifikácii MS so Slovenskom 1:1 vďaka skvelému výkonu Katie McCabeovej v druhom polčase.

Rekordný predaj vstupeniek a vzájomné domáce zápasy vzbudili očakávania okolo štadióna Nifty Dallat, a hoci sa dva body považovali za padlé, podiel na lúpeži bol nakoniec opodstatnený.

Aby si však udržal skutočnú nádej na ukradnutie miesta v play-off v skupine A, tím Vera Pav musí poraziť Gruzínsko.

Úvodný armwrestling vyhralo Írsko, pričom telesnejším Slovákom robila problémy kreativita Katie McCabe a Denise O’Sullivan.

Prvá šanca Írska prišla v 10. minúte, keď McCabe prehodil loptu cez celé publikum, no Lucy Quinn nedokázala využiť záverečný dotyk.

Polooblečený v Írsku sa však stal protinožcom dobre organizovaného slovenského oblečenia, pôsobil pohodlnejšie v držaní lopty a dokázal skombinovať Írsko s vlastnou polovičkou – aj keď šance boli mizivé.

Keď hostia pohrozili, opäť sa útočníkovi Birminghamu Quinnovi nepodarilo dostať na hlavičku po testovacom centri z pravej strany Aina O’Cormana.

Keď kapitánka Slovenska Dominique Skorvanková zrazila na zem Luisa Quinna a vyslala nízku strelu, Courtney Brosnanová bola nútená šikovne zachraňovať na svojej najbližšej žrdi.

Opravu urobil Quinn o pár sekúnd neskôr, keď jeho hlavičku z vydareného rohu zachraňovala Maria Corenziova.

Keď sa Slovensko dostalo do vedenia, v druhom polčase neodohralo ani minútu. Ľudmila Madávková mala k dispozícii aker pôdy na ľavej strane dlhej írskej obrany. S jeho centrom sa stretla Martina Surnovska, ktorá pošmykla značku Niamey Fey a usmernila loptu za Brosnana.

Írsko muselo byť krásne na lopte a Megan Connollyová zachránila na začiatku prvého polčasu krátkou strelou od Korancia.

Na 1:1 vyrovnal v polovici druhého polčasu McCabe. O’Sullivan si bežal cez šestnástku po brejkbal a trafil strelu, ktorá sa nedostala ku kapitánovi slovenského brankára.

READ  Williams prehráva a hovorí: „Nemôžem ovládať Boha.“

Gól padol po veľkom období neustáleho tlaku Írska, keď sa Slovensko šťastne ujalo vedenia.

Louis Quinn prišiel zachrániť Brosnana o štvrťhodinu. Prudký dotyk brankárky od neškodnej zadnej tyče Faheyho otvoril dvere Patricii Hmirovej, v rámci ktorej Quinn premenil strelu striedajúcej Laury Zemberiovej.

Ako hodiny tikali, McCabe často zvyšoval hlas viac ako 6 000 chladných duší v Tallakte a posielal loptičky hľadajúce priestor pre publikum – žiadna z nich nevyvolala skutočný výstrel v hneve.

Napriek úsiliu krídelníka Arsenalu sa stránky skončili rovnako.

Navštívte Gruzínsko v utorok, keď je víťazstvo nevyhnutné.

Bircham: Syn majiteľa bol vyhodený vo Waterforde za to, že odmietol hrať