Veda

Moderna vydáva údaje o prípadoch úspechu, podporuje potrebu tretej dávky

Zdravotnícky pracovník naplní injekčnú striekačku vakcínou Moderna COVID-19 v sídle spoločnosti Giorgio v Blendone, PA, kde bola na mieste mobilná imunizačná jednotka CATE, ktorá začiatkom stredy 14. apríla 2021 podávala pracovníkom vakcíny Moderna proti ochoreniu COVID-19.

Ben Hasty | Skupina MediaNews | Čítanie orla prostredníctvom Getty Images

Moderné V stredu zverejnila ďalšie údaje o takzvaných prípadoch úspechu a tvrdí, že podporuje snahu o rozsiahle používanie posilňovacích vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Americký výrobca liekov sa podelil o novú analýzu zo štúdie fázy III, ktorá ukazuje výskyt prelomov covid Prípady, ktoré sa vyskytujú u plne očkovaných ľudí, boli menej časté v skupine účastníkov štúdie, ktorí boli nedávno očkovaní, čo naznačuje, že imunita voči predchádzajúcim skupinám začala klesať.

Medzi decembrom a marcom bolo identifikovaných 88 úspešných prípadov u 11 431 osôb zaočkovaných, v porovnaní s 162 úspešnými prípadmi u 14 746 účastníkov pokusu od júla do októbra minulého roku.

Podľa rukopisu výsledkov zdieľaných spoločnosťou boli v skupine, ktorá nedávno dostala očkovaciu látku, tiež menej závažné prípady ochorenia Covid-19. Podľa údajov boli tri hospitalizácie súvisiace s Covid-19, ktoré dostali včasné zábery, čo malo za následok dve úmrtia. V skupine, ktorá nedávno dostala očkovaciu látku, nedošlo k hospitalizácii ani k úmrtiu, aj keď nález nebol v závažných prípadoch štatisticky významný.

„Všetci vieme, že prebieha veľká debata, či sú na jeseň potrebné posilňovače očkovania,“ povedal prezident Moderny Stephen Hoge v telefonickom rozhovore. “Táto diskusia, ktorá to skutočne sťažuje, nie je o tom, či vakcína fungovala minulý mesiac. Je to naozaj o tom, či bude fungovať aj túto zimu.”

Analýza ešte nebola recenzovaná.

Nové údaje prichádzajú dva dni pred veľkým zasadnutím poradného výboru pre vakcíny pre správu potravín a liečiv, kde bude skupina externých odborníkov diskutovať o tom, či je k dispozícii dostatok údajov na rozsiahlu distribúciu posilňovacích záberov po celých USA.

READ  Jupiter, Saturn bude prvýkrát od stredoveku vyzerať ako Dvojitá planéta

Skupina, známa ako poradný výbor agentúry pre vakcíny a súvisiace biologické produkty, sa chystá diskutovať o tom, či by spoločnosti Pfizer a BioNitech mali podávať tretiu dávku vakcíny, pretože federálne regulačné úrady pre zdravie tvrdia, že na ďalšie dávky musia aplikovať Modernu. Potrebujete viac času na preskúmanie .

Údaje ukazujú, že „vidíme výrazný nárast rizika ochorenia COVID-19 u ľudí, ktorí boli očkovaní pred rokom, v porovnaní so šiestimi mesiacmi,“ povedal Hoge.

“Ak vezmete to číslo, ktoré je v tomto dokumente asi 28 prípadov na 1 000 ľudí, a extrapolujete to na 60 miliónov Američanov, ktorí dostali túto očkovaciu látku. Inkrementálny počet prípadov COVID-19, ktoré sa prenášajú sem a tam. Nemocnice je asi 600 000, existuje viac ako pol milióna prípadov ochorenia Covid-19, “povedal.

Predtým v stredu, vedec FDA odmietol zaujať stanovisko Na podporu posilňovacích očkovacích vakcín proti COVID spoločnosti Pfizer s tým, že americké regulačné orgány neoverili všetky dostupné dôkazy.

Zdá sa, že FDA je skeptický voči niektorým poskytnutým údajom vrátane Čísla účinnosti z Izraela, kde vedci vydali observačné štúdie poukazujúce na účinnosť vakcíny Pfizer proti infekcii v priebehu času.

V piatok sa pripravuje pôda na napäté stretnutie, pretože Bidenova administratíva uviedla, že chce začať ponúkať posilňujúce zábery širokej verejnosti už budúci týždeň, a to až do schválenia FDA. Tento krok je súčasťou prezidenta Joe Bidena komplexný plán Vyrovnať sa s vysokým počtom prípadov COVID v dôsledku rýchlo sa šíriaceho variantu delta.

Administratíva citovala tri štúdie vydané Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb, ktoré ukazujú, že bezpečnosť vakcín proti Covid sa počas niekoľkých mesiacov znižuje. Plán administratívy hovorí, že ľudia majú užiť tretiu dávku osem mesiacov po tom, ako dostali druhú dávku vakcíny Pfizer alebo Moderna.

READ  Astronaut Boeingu Chris Ferguson nebude lietať pri štarte 1. posádky Starliner

Vedci a ďalší odborníci na zdravie častá kritika Plán dodáva, že údaje citované federálnymi zdravotníckymi úradníkmi nie sú presvedčivé a charakterizujú snahu Bidenovej vlády o predčasné posilnenie.

skupina vedcov uverejnil list V pondelok sa v časopise The Lancet tvrdilo, že posilňovacie zábery v súčasnej dobe nie sú potrebné pre širokú verejnosť. Vedci uviedli, že zatiaľ čo účinnosť očkovacej látky COVID proti miernym chorobám môže časom klesať, ochrana pred ťažkými chorobami zostáva.

Široko distribuované posilňovacie zábery širokej verejnosti „nie sú vhodné“, uviedli v časopise autori vrátane dvoch vysokých úradníkov FDA a niekoľkých vedcov zo Svetovej zdravotníckej organizácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close