svet

Mohlo by sa zachrániť veľa životov

Americký expert na infekčné choroby Anthony Fauci, poradca prezidenta Donalda Trumpa pre novú pandémiu koronavírusov, v nedeľu CNN povedal, že Spojené štáty reagovali príliš neskoro na súčasnú zdravotnú krízu a dodali, že ak krajina trvá preventívne opatrenia skôr, zachrániť veľa ľudských životov.

Priznal chyby

Myslím si, samozrejme, že by ste logicky mohli povedať, že ak by sa takýto proces odohrával a ak ste sa začali zmierňovať (sociálny kontakt) skôr, mohli by ste zachrániť životy„Fauci odpovedal na otázku, či skutočnosť, že preventívne opatrenia obmedzujúce pohyb osôb budú zavedené v Spojených štátoch od februára a nielen v polovici marca, zabráni obetiam ich života.

Očividne to nikto nemôže poprieť. To, čo tieto rozhodnutia ovplyvňuje, je však komplikované„Dodal však, že ak by sa všetko malo od začiatku uzavrieť, situácia by sa teraz pravdepodobne trochu zmenila.

Trump bol tiež obviňovaný z New York Times (NYT) za neskoré zavedenie opatrení v sobotu.

Podľa denníka sa americký prezident spoliehal na svoje pocity a zároveň spochybňoval informácie od štátnych orgánov, píše nemecký denník Die Welt.

Trump bral riziká pomaly

Podľa NYT Trump poznamenal rozsah rizika koronavírusu iba pomaly a zameral sa na ochranu ekonomiky.

Trump označil príspevok NYT za „falošné správy“. Podľa neho je ten istý článok, ako aj celé noviny, napísal na Twitteri, nepravdivý.

Trump začiatkom marca uviedol, že koronavírus sa netýka Spojených štátov, a vzal na vedomie skoré zavedenie zákazu cestovania medzi Spojenými štátmi a Čínou, kde sa vírus prvýkrát objavil. prvýkrát v decembri 2019.

Podľa John Hopkins University so sídlom v Baltimore v Spojených štátoch táto choroba už zabila 22 000 ľudí v Spojených štátoch, ktoré sú najväčšou v ktorejkoľvek krajine na svete. V krajine je infikovaných 555 313 ​​ľudí.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close