Zábava

Moje mesto – ‚Co-Husband‘ Ganesha Pandeyho získal cenu za najlepší medzinárodný dokumentárny film v USA

Káthmandu,

‚Sahayak Sriman‘ (spolumanžel), dokument o polygamii v Nepále, získal v USA cenu ‚Najlepší medzinárodný dokumentárny film‘. ‚Co-Husband‘ získal cenu ‚Najlepší medzinárodný dokumentárny film‘ na slávnostnom odovzdávaní cien, ktoré sa konalo v posledný deň 8. ročníka Medzinárodného filmového festivalu COP, ktorý sa konal v Atlante v USA od 4. do 7. augusta.

V tlačovej správe vydanej v pondelok po prevzatí ceny Ganesh Pandey, režisér dokumentárneho filmu ‚Co-Husband‘, uviedol, že toto ocenenie prináša Nepálu a ľudu Nepálu hrdosť. Povedal: „Je vecou hrdosti, že dokument vyrobený v Nepále vyhral súťaž medzi dokumentárnymi filmami z rôznych krajín. Dúfam, že vďaka tomu bude Nepál hrdý na medzinárodnej úrovni.“ Riaditeľ Medzinárodného filmového festivalu Cobb Richard Tavernaro uviedol, že tento rok bolo do súťaže vybraných 70 filmov zo 600.

Podľa režiséra Pandeyho získal ‚Sakayak Sriman‘ (spolumanžel) doteraz sedem medzinárodných ocenení. Film ‚Co-Husband‘, ktorý začal svoju cestu na Medzinárodnom festivale horských filmov v Káthmandu (KIMFF), získal cenu za najlepší dokumentárny film spolu s 1 000 dolármi na Medzinárodnom filmovom festivale v Nepále.

Získal tiež cenu za najlepší dokumentárny film na Nepálskom festivale afrických filmov v Nepále, Medzinárodnom filmovom festivale Shimla v Indii a Grand Prix na Medzinárodnom video festivale v Cannes v Rusku. ‚Spolumanžel‘, vybraný na viac ako desiatich filmových festivaloch po celom svete, získal čestné uznanie na prestížnom 29. ročníku Medzinárodného filmového festivalu horských filmov Poprad, ktorý sa konal v Poprade na Slovensku.

Tento 35-minútový dokument o polygamii bol natočený v Hamle v Karnali. Jedinečný zvyk vziať si jednu manželku bez ohľadu na počet bratov v domácnosti stále existuje v niektorých himalájskych okresoch vrátane Hamly v Nepále. Režisér Pandey priniesol rovnaký titul na plátno po prvýkrát. Režisér Pandey natočil ‚Co-Manžel‘ asi po štyroch rokoch natáčania a výskumu.

READ  Slovensko v kvalifikácii majstrovstiev sveta porazilo Rusko, zvíťazilo Chorvátsko

Pandey napísal aj scenár dokumentu produkovaného spoločnosťou Zine Media Pvt. Produkovali ho Saradha Ghair, hlavný asistent réžie a editor scény Ishwar Koirala a asistent réžie Nirupraj Hamal. Podobne Ishwar Koirala, Chandman Dangol, Avinash Lama a Bukhar Timilsina natočili tento dokument na kameru. Hudbu k filmu zložil Jugal Tangol.

Predtým veľmi obľúbený dokument režiséra Pandeyho „Bagyale Pachekaharu“ (Nepálske zemetrasenie: Hrdinovia, preživší a zázraky) získal viac ako tucet a pol medzinárodných ocenení.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close