Molkan Masters Musetti na challengeri Gran Canaria

Gran Canaria, 25. februára 2021

Kvalifikácia Alex Molkon Ľutujeme, najlepšie talianske osivo Lorenzo Musetti Vo štvrtok druhé kolo Gran Canaria Challenger I.Hostiteľom je tenisová akadémia El Cortizo v Delte na ostrove Gran Canaria. Slovenská svetová jednotka 296 porazila svojho súpera o dve hodiny a päť minút neskôr 100: 96.

„Som šťastná. Lorenzo je dobrý hráč, takmer v prvej stovke. Dnes som mal brejk v prvom sete, ale prežil som a bojoval až do konca, “ Molken uviedol, že v prvom kole hlavnej remízy porazil nemeckého divokého hráča Marka Owena Endlera.

„Chcem vyhrať každý zápas, ktorý odohrám.“ Vyhrať zápas je vždy najlepšie, ale sústredím sa na ďalšie kolo. “

Molkon získa ďalšie 8. semeno a druha Filip Horanský, Uzol minulosti Gian Marco Moroni 7-6 (3), 6-4 za dve hodiny a 18 minút.

V dolnej polovici žrebovania Andrea Bellegrino Posledného Španiela zdolali remízou vo dvojhre 6: 4, 7: 5 Roberto Ortega-Olmeto. Dvadsaťtriročný Talian vyhral päť zo svojich 11 šancí na bod zlomu za hodinu a 41 minút.

Vedľa bellegrina bude 4. semeno Nikola Milojevič Zo Srbska, ktoré uvoľnilo posledného Francúza Fixný Lestian 6-2, 6-4 za jednu hodinu a 23 minút.

Keď Musetti budúci týždeň vystúpil z turnaja Gran Canaria Challenger II, talianski organizátori oznámili nadšenie španielskeho tínedžera na tenisových podujatiach MEF Carlos Alcaras Divoká karta bola udelená v hlavnom žrebe nadchádzajúceho zápasu.