Technológie

Monitorujte prúdenie vzduchu pomocou smartfónu a pozadia

Mnohí nedávno zdieľali Toto je úžasná ukážka (Nighter) u nás – vizualizácia prúdenia vzduchu pomocou smartfónu s názvom ‚background-based sclieren‘. V horúcom letnom dni, Môžete vidieť vlny vo vzduchu – Spôsobené zmenou hustoty vzduchu pri zahrievaní, čím sa svetlo láme inak. Schlierenova fotografia Všeobecný súbor techník na vizualizáciu prúdenia tekutín, ale samozrejme sa dá použiť aj na prúdenie vzduchu. V tomto prípade vám táto Schlerenova metóda pomocou niekoľkých šikovných trikov s optickým snímaním umožňuje vizualizovať prúdenie vzduchu iba pomocou fotoaparátu s vysokým rozlíšením vášho smartfónu s Androidom a vytlačeného pozadia v známom tvare!

The Tu je veda za týmto trikom Veľmi dobre popisuje fungovanie tejto metódy – odporúčané zhliadnutie. Pre jednoduché vysvetlenie, keďže pozadie je vysoko kontrastné a známe aplikácii pre smartfóny, môžete znásobiť rozdiely medzi tým, čo kamera očakáva, že uvidí, a tým, čo vidí kamera – kódy datamatrix v rohoch pomôžu vášmu smartfónu identifikovať obrázok na pozadí. Poloha pre presnejšie mapovanie. Horúci vzduch a Prúdenie chladného vzduchu Vizuálne veľmi výrazné a nie je jasné, do akej miery bude dodržané pravidelné vetranie. však, Zdrojový kód aplikácie pre Android A Tlačiteľná metóda K dispozícii zadarmo na GitHub – môžete túto metódu vyskúšať a uvidíte, ako dobre to funguje!

Toto je brilantne vykonaný a prístupný hack a sme zvedaví, na aké účely ho môžu naši kolegovia hackeri použiť. Istým spôsobom je to termokamera chudáka na účely vetrania! Sme jeden Štruktúra schlieren na báze skla Pred pár rokmi – pomocou smartfónu. Možno sú tieto všadeprítomné zariadenia s fotoaparátom s vysokým rozlíšením užitočné na viac vecí, než si uvedomujeme!

Ďakujem [shinwachi] A anonymný odosielateľ, ktorý sa s nami o to podelil!

READ  USA opäť sprísňujú pravidlá hry. Spoločnosť Huawei chce vypnúť komerčne dostupné čipy


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close