šport

Montreal Canadiens sa blíži k tvrdému záveru so Slafkowskim

Rozohrávač sezóny 2022-23, nováčik Montrealu Canadiens Juraj Slafkowski sa ocitol v chúlostivej situácii.

Jeho sezóna začala veľkým počtom vrcholov a údolí, vrátane suspendácie a niekoľkých vynechaných zápasov pre zranenie hornej časti tela.

Slafkowski bol nútený predčasne opustiť zápas v sobotňajšom zápase proti Chicagu, čo viedlo k tomu, že Slovák podstúpil test otrasu mozgu.

Z hry odišiel v polovici tretej tretiny, čo určite malo podiel na jeho sezónne najnižších 7 minútach a 53 sekundách ľadového času, čiže zhruba tuctu striedaní.

Je neuveriteľne mladý a Martin St-Louis má pomalý prístup, ktorým Slafkowski prekypuje, no chýbajú mu skúsenosti, aby efektívne spojil všetky svoje schopnosti.

Nebolo to však v sobotu, keď mal Slafkowski najmenej času na ľade. Jeho aplikácie Pohyboval sa medzi 10 a 17 zmenami na zápas, čo malo za následok najnižší priemerný čas na ľade, dokonca aj v porovnaní s ostatnými nováčikmi v celej organizácii.

zoznam

Ako to tak je, nasledujúci útočníci mali viac času na ľade v Montreale Canadiens ako Slafkowski v ich nováčikovských sezónach. NHL začala viesť záznamy o TOI až v rokoch 2005-06:

Eric Sounard, Daniel Carr, Tom Piatt, Lars Eller, Louis LeBlanc, Maxime LaPierre, Andrey Kostitsin, Kyle Sipsura, Michael Grabowski, Jake Evans, Jesse Yolonen, Blake Geoffrey, Alex Kalzeniuk, David Deshornas, David Deshornas, Max Ribeiro, Duncan Milroy , Sven Andrighetto, Thomas Plekanec, Nikita Scherbach, Cole Caufield, Marcel Hossa, Jespery Kotganimi, Jacob de la Rose, Jiri Cekak, Charles Hooton, Arturi Legkonen, Brendan Gallagher, Michael Ryder, Matt D’Agostini a Rem Bitlik.

Iste, môžete namietať, že niektorí z týchto hráčov si zaslúžia viac času na ľade, najmä keď hovoríme o starších útočníkoch ako Suzuki, Pacioretty a Lehkonen, ale 36 nováčikov útočníkov za posledných 16 sezón získalo priemernejší ľad. času ako Slafkowski a nikto z nich nebol vybraný ako prvý celkovo v drafte NHL.

READ  Ukážka: Slovan Bratislava vs Bazilej - predpovede, tímové správy, zostavy

Vždy je potrebné zvážiť rôzne faktory.

Sila tímu je schopnosť hráča absorbovať veľké množstvo informácií v krátkom čase, zrelosť, chémia a dostupný ľadový čas.

V hre Slafkowského sú stále do očí bijúce červené vlajky, konkrétne jeho tendencia stavať sa do nepríjemných pozícií, čo vedie k pochybným víťazstvám.

„S mojím telom som nemal mať tie zásahy,“ povedal. „Niekedy sa to stáva. Možno by som si mal lepšie prečítať situáciu. Stalo sa to príliš skoro.“

Slafkowski, ktorý vždy hodnotil svoj výkon, úprimne odpovedal na otázku, ako sa jeho sezóna zatiaľ vyvíja.

„Je to v poriadku. Nič zvláštne, nič zlé. Len priemerné. Musím ísť hore. Snažím sa naučiť každú hru. Mám pocit, že existujú vzostupy a pády. Nemám ani 20 hier. Minulý rok som hrával juniorku a bol som vo Fínsku. Je to veľký skok. Som rád, že som sa mohol naučiť hrať v tejto lige a nemusel som prechádzať cez maloletých a podobne. Som šťastný, že tu môžem byť a každý deň sa snažím robiť maximum pre to, aby som sa zlepšoval.

Keďže je vo štvrtej lajne, bude mať veľa príležitostí na zlepšenie svojho povedomia na ľade, pokiaľ ide o fyzickú hru, ale v jeho súčasnej úlohe je len málo iných príležitostí na učenie.

To je jadro veci.

Nájdenie viery

Ako vysvetlil Martin St.-Louis pri diskusii o Kirbyho použití dotyku v rozstrele proti Blackhawks, je zodpovednosťou trénera postaviť hráčov na pozície, ktoré vedú k budovaniu sebadôvery.

„Je to súčasť práce trénera,“ povedal St-Louis. „Postaví hráčov do správnej pozície na víťazstvo. Buduje to sebavedomie,“ povedal.

Hrať 10 minút v noci na štvrtej línii s rotujúcim obsadením spoluhráčov môže vybudovať veľmi malú sebadôveru.

READ  Transfer News in Newcastle LIVE - New Acquisition Report from United

St.Louis ku cti, že Slafkowského využíval na druhú presilovku veľmi striedmo, celkovo však Slafkowski nehral v pozícii, ktorá by viedla k víťazstvu, čo by viedlo k budovaniu sebavedomia.

Jeho základné čísla odrážajú nedostatok sebadôvery. Slafkowski začal s pomerne silnými metrikami držania lopty, ale tie sa v posledných týždňoch znížili.

Ak je cieľom rozvinúť mohutného útočníka do prelomovej podoby, oplatí sa hrať po boku hráčov Montrealu Canadiens, ktorí mu môžu pomôcť dostať sa na ďalšiu úroveň, a nie zoradiť ho s 12. a 13. útočníkmi.

Dôležitá je konzistentnosť a tiež použiteľnosť.

Ak sa od Slafkowského očakáva, že bude zasahovať do výsledkovej listiny s väčšou pravidelnosťou a zlepší si sebadôveru, mal by byť využitý v situáciách, pri ktorých je výsledok o niečo väčší.

Na to potrebuje urobiť viac záberov.

Potrebuje lepších spoluhráčov a viac času na ľade, aby mohol strieľať viac.

Najlepší spôsob, ako získať cennú sebadôveru v jeho prípade, je nesledovať svojich spoluhráčov, ktorí majú v daný večer iba tri alebo štyri zmeny naraz.

The Majstrovstvá sveta juniorov To by mohlo predstavovať zaujímavú možnosť na zvýšenie sebavedomia v polovici sezóny, hoci St.Louis bol pri diskusii o tejto možnosti skúpy na slovo.

„To nie je otázka pre mňa,“ povedal. „To je Kentova otázka.“

Bez ohľadu na to, či bude reprezentovať Slovensko na nadchádzajúcom turnaji, ak Montreal Canadiens dúfajú, že najmladší hráč v NHL môže s istotou zabodovať, budú musieť nájsť lepší spôsob, ako mu dať minimálny čas na ľade na štvrtej lajne.

Musíme tiež pamätať na to, že generálny manažér Kent Hughes hľadá hodnotu pre mnohých svojich krídelných veteránov na obchodnom trhu, ale potenciálne zvýšenie príjmov by nemalo byť uprednostňované pred vývojom prvého celkového výberu v drafte NHL 2022.

READ  Tímy pre finále Billie Jean King Cup 2022 boli oznámené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close