svet

Moskva prepísala štatistiku. V apríli sa obete koronavírusu zdvojnásobili

V rámci zmeny metodiky Moskovské úrady za apríl značne upravili existujúce štatistiky o obetiach COVID-19.

Podľa aktualizovaných štatistík zomrelo na nový koronavírus tento mesiac namiesto pôvodných 639 1 561 pacientov. CNN hlásené v piatok.

Mesto v správe uviedlo, že počet úmrtí upravilo podľa nových pokynov, a preto do svojich celkových údajov zahrnul najspornejšie prípady.

Napríklad úrady zaradili do aktualizovaných štatistík úmrtia 169 pacientov, ktorí boli testovaní na nový koronavírus negatívne, ale neskôr zistili, že choroba bola hlavnou príčinou smrti.

Oficiálny počet úmrtí na COVID-19 v Rusku je relatívne nízky v porovnaní s inými krajinami s podobným počtom infikovaných ľudí.

Kritici sa preto pýtajú na oficiálne metódy sčítania ľudu, ktoré umožňujú citovať napríklad nevyliečiteľné choroby ako príčinu smrti pacientov pozitívnych na nový koronavírus.

Úradníci v ruskom hlavnom meste však poukazujú na to, že dokonca aj pri upravenom počte úmrtí zostáva úmrtnosť v dôsledku COVID-19 v Moskve nižšia ako úmrtnosť iných veľkých porovnateľných miest na svete, ako sú Londýn a New York.

Niektoré ruské regióny tiež zaznamenávajú rozdiely medzi skutočnými a oficiálnymi úmrtiami nového koronavírusu. V Dagestane, jednom z regiónov najviac postihnutých pandémiou v Rusku, nedávno verejne vyhlásili, že ich celkový počet úmrtí bol oveľa vyšší, ako sa uvádza vo federálnych štatistikách.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close