Hlavné správy

Moslimovia majú právo zabiť milióny Francúzov, uviedol v deň útoku v Nice bývalý predseda vlády Malajzie

Bývalý malajzijský premiér Mahathir Mohamad vo štvrtok na twitteri napísal, že moslimovia majú právo „zabiť milióny Francúzov za masakry, ktoré spáchali v minulosti“. Informovala agentúra Reuters.

Mahathir však nesúhlasil ani s vraždou Samuela Patyho, francúzskeho učiteľa dejepisu na strednej škole, ktorého pred takmer dvoma týždňami zabil mladík čečenského pôvodu.

Zloženie: 100% bavlna.

K vražde došlo potom, čo historik pri vysvetľovaní slobody prejavu ukázal karikatúry proroka Mohameda.

Mahathir, uznávaný vodca moslimského sveta vo veku 95 rokov, vyhlásil, že verí v slobodu prejavu, ale nemal by sa zneužívať na urážku ostatných.

Twitter správu odstránil

“Moslimovia majú právo hnevať sa a vraždiť milióny Francúzov za masakre, ktoré spáchali v minulosti. Moslimovia však všeobecne neuplatňujú zákon” oko za oko “. Moslimovia nie. Francúzi by nemali,“napísal Mahathir.

„Pretože ste obvinili všetkých moslimov a náboženstvo moslimov z toho, čo urobil jeden nahnevaný človek, majú moslimovia právo potrestať Francúzov.“ “ dodal malajzijský predseda vlády.

Správcovia sociálnej siete Twitter informovali, že správa porušila jej pravidlá, preto ju odstránili.

Niekoľko krajín s moslimskou väčšinou odsúdilo výroky francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a ďalších, ktorí sa zasadzujú za použitie karikatúr proroka Mohameda v škole.

Moslimovia veria, že akékoľvek vyobrazenie proroka Mohameda je rúhaním.

Zloženie: 100% bavlna.

Útok v Nice

Malajzijský bývalý predseda vlády to vyjadril v roku deň teroristického útoku v juhofrancúzskom meste Nice.

Dvadsaťjedenročný Tunisan, ktorý pricestoval do Európy len pred niekoľkými týždňami, je podozrivý z útoku nožom v bazilike Matky Božej, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu.

Podľa Le Monde, Reuters a BBC je správcom cirkvi jedna z obetí útoku nožom v bazilike Panny Márie v juhofrancúzskom meste Nice. Ďalšia obeť, žena, útočník oddelil hlavu od tela. Oboch ich zabil vo vnútri baziliky.

READ  Celkový názov, Dejiny Slovenska

Treťou obeťou je tiež žena, ktorú útočník niekoľkokrát bodol. Žene sa podarilo uniknúť a skryť sa v neďalekom bare, neskôr však zraneniam podľahla.

Podľa starostu Nice páchateľ zakričal „Allah akbar“ (Boh je najväčší). Polícia ho po útoku zastrelila a zadržala.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close