Veda

Mozgová hmla COVID môže byť výsledkom miechového moku pacientov, ktorí zmenili vírus

**Viac informácií o COVID v Ohiu nájdete nižšie.

San Francisco, Kalifornia ,StudyFinds.org) – prípady „mozgovej hmly“ medzi pacient s covidom sa stávajú čoraz bežnejšími, dokonca aj u ľudí zotavujúcich sa z miernych infekcií. Teraz nový výskum konečne poskytuje niekoľko možných odpovedí na to, prečo majú ľudia po boji s COVID-om problémy so sústredením, jasným myslením a dokončením jednoduchých každodenných úloh. Tím z Kalifornskej univerzity v San Franciscu tvrdí, že mozgová hmla môže byť výsledkom toho, ako vírus mení miechový mok človeka – rovnako ako iné choroby, ktoré napádajú mozog.

Ich štúdia zistila, že niektorí pacienti, u ktorých sa rozvinú kognitívne symptómy po miernom prípade COVID-19, vykazujú abnormality v mozgovomiechovom moku, podobné tým, ktoré sa vyskytujú u pacientov s týmto ochorením. ako alzheimer, Aj keď je to len začiatok, autori štúdie sú optimistickí, že táto práca je dôležitým prvým krokom k presnému pochopeniu toho, čo môže SARS-CoV-2 urobiť s ľudským mozgom.

Vedúca autorka štúdie Joanna Helmuth, MD, z UCSF’s MHS, vysvetľuje: „Dokážu si lepšie zapamätať nedávne udalosti, vymýšľať mená alebo slová, zostať sústredení a zachytávať a manipulovať s informáciami, spolu s pomalšou rýchlosťou spracovania.“ .“ Centrum pamäti a starnutia, A. In univerzitné uvoľnenie,

hmla mozgu po covide Je pravdepodobné, že je to oveľa bežnejšie, ako si väčšina ľudí uvedomuje. Nedávno zverejnená štúdia zameraná na post-Covid kliniku v New Yorku zistila, že 67 percent zo 156 uzdravených pacientov s COVID-19 zažilo nejakú formu mozgovej hmly.

Pacienti s mozgovou hmlou majú väčší opuch mozgu

Tento najnovší výskum ukazuje 32 dospelých. Všetci účastníci sa zotavili z a infekcia spôsobená ochorením covid-19 Hospitalizácia však nebola potrebná. Dvadsaťdva vykazovalo skutočné kognitívne symptómy, zatiaľ čo zvyšok slúžil ako zdravá kontrolná skupina.

READ  Najstaršie európske nástroje na kosti v Británii

Z celej skupiny 17 (vrátane 13 s príznakmi mozgovej hmly) súhlasilo s analýzou cerebrospinálnej tekutiny. Vedci odobrali tekutinu z dolnej časti chrbta v priemere asi 10 mesiacov po tom, čo mal každý pacient prvé príznaky COVID.

Tieto štúdie ukázali, že 10 z 13 účastníkov s kognitívnymi symptómami malo anomálie v mozgovomiechovom moku. Dôležité je, že ďalšie štyri vzorky mozgovomiechového moku odobraté od ľudí bez mozgovej hmly nevykazovali žiadne nezrovnalosti. účastníkov zažíva kognitívne problémy Priemerný vek bol 48 rokov, kým kontrolná skupina mala nižší priemerný vek: 39 rokov.

Všetci pacienti pochádzajú z Agra Dlhodobé účinky infekcie novým koronavírusom (LIINC) Štúdia, ktorá sleduje a hodnotí dospelých, ktorí sa zotavili zo SARS-CoV-2.

Ďalšie analýzy vzoriek mozgovomiechového moku odhalili vyššie než normálne hladiny bielkovín a prítomnosť niektorých neočakávaných protilátok, zvyčajne v aktívnom imunitnom systéme. Vedci tvrdia, že tieto pozorovania naznačujú: vysoká úroveň zápalu, Niektoré z týchto protilátok boli pozorované v krvi a cerebrospinálnej tekutine, čo poukazuje na systémovú zápalovú odpoveď. Niektoré protilátky však boli jedinečné pre cerebrospinálny mok, čo naznačuje špecificky zápal mozgu.

Autori štúdie zatiaľ nepoznajú zamýšľaný cieľ týchto protilátok, ale veria, že môžu napadnúť telo rovnako ako autoimunitné ochorenie.

Hlavný riešiteľ koronavírusovej neurokognitívnej štúdie UCSF, Dr. „Je možné, že vírusom vyvolaný imunitný systém pôsobí neúmyselne spojeným spôsobom s ochorením,“ vysvetľuje Helmuth. „Bude to tak aj vtedy, ak jednotlivci nebudú mať vírus vo svojom tele.“

Už existujúce podmienky zvyšujú riziko mozgovej hmly COVID

Konkrétne, pacienti zaoberajúci sa symptómami mozgovej hmly mali v priemere 2,5 kognitívnych rizikových faktorov, ako je anamnéza cukrovky, vysokého krvného tlaku alebo ADHD, v porovnaní s priemerne nižším ako priemerným rizikovým faktorom u účastníkov bez symptómov mozgovej hmly.

In kognitívne rizikové faktory sú relevantné, pretože potenciálne zvyšujú riziko mozgovej príhody, mierneho kognitívneho poškodenia, vaskulárnej demencie a vo všeobecnosti robia mozog zraniteľnejším voči problémom s výkonnými funkciami. Medzi ďalšie rizikové faktory patrí užívanie drog, poruchy učenia, úzkosť a depresia.

READ  Tento miniatúrny urýchľovač častíc poháňa malý laser s veľkým prísľubom

Okrem toho všetci účastníci podstúpili sériu kognitívnych testov s neuropsychológom, modelovaných podľa použitých kritérií Neurokognitívne poruchy spojené s HIV (Ruka). Na prekvapenie výskumného tímu 59 percent pacientov, ktorí sa zaoberali mozgovou hmlou, splnilo kritériá ruky, zatiaľ čo 70 percent kontrolných subjektov urobilo to isté.

Dr. Helmuth dospel k záveru: „Porovnanie kognitívnej výkonnosti so štandardnými kontextami nemusí identifikovať skutočné zmeny, najmä u tých s vysokou východiskovou hodnotou pred Covid, ktorí zaznamenali výrazný pokles, ale boli stále v norme.“ „Ak nám ľudia povedia, že majú problémy s novým myslením a pamäťou„Myslím si, že by sme im mali skôr veriť, než aby sme museli spĺňať určité kritériá serióznosti.“

Štúdia je publikovaná v časopise Annals of Clinical and Translational Neurology,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close