MS žien do 19 rokov 2022 v Poľsku – 2. deň

Vo štvrtok je druhý deň majstrovstiev sveta žien do 19 rokov 2022 v poľských Katoviciach.

Nórsko vs Slovensko

Aká hra skoro ráno. Slovensko sa ujalo vedenia 3:0 na konci prvého zápasu. Nórsko si však zachovalo náladu a skórovalo 24 sekúnd do druhej tretiny a neprestalo skórovať, kým sa v priebehu 13 minút druhej tretiny nedostalo do vedenia 5:3. Slovenské mužstvo odpovedalo a strelilo ďalšie dva góly a prinieslo tak prvú remízu v tomto zápase: 5:5.

Štatistiky zápasov sú k dispozícii tu.

Kanada vs Maďarsko

Maďarsko začalo tento zápas dobre a podarilo sa mu streliť prvé góly. Kanada však mala v nádržiach dostatok energie a za 60 minút dokázala streliť päť gólov. Doviesť zápas domov sa však ukázalo ako náročná úloha, keďže Maďarsko bolo v plameňoch a celkovo strelilo 13 gólov. Ešte raz to bolo Nora Lelovicsová Podieľal sa na viac ako 50 % všetkých maďarských gólov.

Švédsko vs Česká republika

Česká republika začala v tomto súboji dvoch červených favoritov zo skupiny B určite víťazne. O prvej prestávke si dali čaj s vedením 2:0. Švédsko ale v druhej tretine rázne odpovedalo a strelilo štyri góly bez odpovede. Česká republika dokázala streliť svoj tretí a posledný gól s náskokom tri a pol minúty. Švédsko vyhralo o jeden gól; 4-3.

Nový Zéland vs Taliansko

Neeurópsky tím poraziť európsky tím nie je každodenná záležitosť. Nový Zéland dosiahol toto víťazstvo veľmi silným druhým termínom, kde sa mu podarilo skórovať trikrát. Taliansko v tom období nebodovalo. Oba tímy strelili v ostatných dvoch tretinách rovnaký počet gólov. Nový Zéland vyhral 6:3.

READ  Mužský golf pridáva dvoch medzinárodných hráčov

Lotyšsko vs Rakúsko

Lotyšsko rýchlo začalo tento zápas skorým gólom. Lotyšsko neprestalo skórovať počas celého zápasu s rôznymi strelcami. Dobrou správou pre Rakúsko bolo, že sa im podarilo streliť prvé dva góly zápasu. Lotyšsko bolo nakoniec príliš silné a vyhralo 14-2.

Fínsko vs Švajčiarsko

Po prvej tretine tento zápas vyzeral ako potenciálny zápas, ak by sa v skupinových zápasoch stretli dvaja top favoriti. Fínsko vedie o dva góly. Švajčiarsko však dokázalo obratnejšie premeniť svoju presilovú hru a v prvých piatich minútach druhej tretiny strelilo dva góly. Švajčiarsko šokovalo Fínsko a strelilo ďalších sedem gólov, čo viedlo k dôraznému víťazstvu 9:2.

Austrália vs Dánsko

Austrália skórovala ako prvá a držala si vedenie do 32 minút. Vtedy Dánsko strelilo tri rýchle góly v priebehu necelých troch minút. Austrálii sa podarilo znížiť náskok Dánska na jeden gól; Dánsko sa však v riadnom hracom čase ujalo vedenia 6:2.

Poľsko vs Nemecko

Pre hostiteľskú krajinu to bolo prvé víťazstvo. Poľsko bolo od začiatku veľmi úspešné, keď úspešne premenilo trestné strieľanie. Poľsko naďalej zvyšovalo svoje skóre. Nemecko v záverečných minútach skúsilo všetko a vymenilo brankára za šiesteho muža – skórovať sa však stále podarilo Poľsku. Poľsko 7, Nemecko 1.

Nájdite všetky záznamy zápasov, najdôležitejšie momenty a rozhovory IFF Youtube kanál 1.