šport

Mubadala Tennis: Andy Murray, Emma Radukanu First Day Action

Andy Murray v jednej zo svojich minulých kampaní na tenisových majstrovstvách sveta Mubatala v Abú Zabí.
Image Credit: Archívy Gulf News

Abú Zabí: V úvodný deň 13. majstrovstiev sveta v tenise Muftala v Abú Zabí 16. decembra budú mať trojnásobný grandslamový víťaz Andy Murray a tínedžerka Emma Radukanu možnosť vidieť dve britské ikony v akcii. . Murray bol potvrdený ako ôsmy a posledný hviezdny hráč šampionátu so žrebom šampionátu, ktorý sa bude konať v International Tennis Center v Saeed Sports City.

Murray, dvojnásobný šampión v Mubatale, sa vracia 12 rokov po svojom prvom zásahu v roku 2009, čo nie je nič iné ako kastingová zápletka. Hráči: Andre Rublev (č. 5); Rafael Nadal (6), škandinávska hviezda Caspar Root (č. 8). S Denis Shapovalov (14) a Dominic Theme (15) v rade, tohtoročný šampionát má päť z 15 najlepších na svete.

„Na Abú Zabí mám veľa šťastných spomienok a teším sa na návrat.“ povedal Murray. „Keďže Emma (Radukanu) tiež hrá prvý deň, vyvesíme vlajku britského tenisu a ukážeme silnú hru.“

Caspar Root, ktorý v roku 2021 získal najviac titulov na okruhu ATP, sa v úvodnom zápase šampionátu stretne so semifinalistom Wimbledonu Denisom Shapovalovom, keďže sa v prvý deň radujú držitelia vstupeniek. Potom sa vráti k súťažnému tenisu, keď sa stretne s Thiemom Murraym.

Veľmi očakávaný 1. deň žien medzi víťazkou US Open Radokanuovou a zlatou medailistkou z Tokijskej olympiády vo dvojhre Belindou Pensicovou sa končí odvetným zápasom ich štvrťfinále US Open, ktoré Radokanová vyhrala na ceste za svojím rozprávkovým grandslamovým víťazstvom v New Yorku.

Majstri sveta č. 6 a obhajcovia titulu Nadal a č. 5 Rublev nastúpia na ihrisko 2., 17. decembra, aby sa po play-off po zápase o piate miesto stretli s víťazmi mužských zápasov prvého dňa v semifinále. Rublev sa stretne s víťazom Rootom a Shapovalovom, kým Nadal, päťnásobný víťaz, bude čeliť buď Timovi alebo Murraymu v blockbusterovom zápase. V záverečný deň trojdňového festivalu sa odohrá play-off a finále o tretie miesto.

„Žrebovanie je vždy míľnikom, ale mám pocit, že tento rok je ešte výnimočnejší, keďže sa tešíme na náš šampionát pri plnej kapacite,“ povedal John Ligrish, generálny riaditeľ Flash Entertainment. „Andy má v Abú Zabí špeciálne miesto ako prvý šampión tohto turnaja v roku 2009. Doplnením našej zostavy je tohtoročná aréna jednou z najsilnejších v histórii šampionátu s dokonalou zmesou mladosti a skúseností. Vyvíja sa.“

Vstupenky 100 AED pre dospelých a 50 AED pre deti sú k dispozícii na ticketmaster.ae a Virgin Megastore v celých Spojených arabských emirátoch. V zmysle platných protokolov budú na ihrisku a v celej tenisovej obci opatrenia na zaistenie zdravia a bezpečnosti fanúšikov, hráčov a funkcionárov.

READ  Pokračovanie s Britmi: 9. novembra 2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close