Ekonomika

Musk predbehol Gatesa v bohatstve. Dáva príliš veľa na charitu

Šéf a zakladateľ výrobcu elektrických vozidiel Tesla Elon Musk v pondelok predčil spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft Bill Gates a je teraz druhým najbohatším človekom na svete.

Štyridsaťdeväťročnému podnikateľovi pomohol prudký nárast akcií jeho automobilky. S odvolaním sa na svoj miliardársky index informovala agentúra Bloomberg.

Riaditeľ internetového obchodu Amazon zostáva bez obáv na čele rebríčka Jeff Bezos.

Vďaka rastu ceny akcií spoločnosti Tesla sa kapitál spoločnosti Muska zvýšil za jediný deň o 6,5 percenta, teda o 7,2 miliárd, na 127,9 miliárd dolárov. Od začiatku roka vzrástol o 100,3 miliárd dolárov.

Podľa agentúry Bloomberg predstavuje majetok spoločnosti Gates v súčasnosti 127,7 miliárd dolárov. Bolo by oveľa väčšie, keby známy filantrop nedal toľko peňazí na charitu. Podľa indexu Bloomberg má Bezos k dispozícii 182 miliárd dolárov.

Musk a Bezos ako veľkí akcionári svojich spoločností ťažia predovšetkým z rozvoja ich obchodovania na burze.

Akcie spoločnosti Tesla za posledných 12 mesiacov posilnili o 675 percent. Napriek relatívne nízkemu počtu vyrobených automobilov a iba skromnému zisku je spoločnosť zďaleka najdrahšou automobilkou na svete.

Bloombergov miliardársky index a najbohatšie zoznamy Forbesu pracujú s odhadmi, uviedla DPA.

Vychádzajú z verejne dostupných informácií, ako sú ceny akcií, nehnuteľnosti, umelecké diela a podobne. V rebríčku Forbes s miliardami dolárov je Musk na štvrtom mieste s majetkom v hodnote 110,5 miliárd dolárov.

READ  Prehľad demokracie: Schválenie očkovacej látky nemôže v regióne tak skoro prísť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close