Svet

Muž odsúdený na 68 rokov väzenia v USA po tom, čo bol ako tínedžer odsúdený na doživotie Svet

Joe Ligan mal 15 rokov, keď ho zatkli za úlohu pri lúpežiach a útokoch, pri ktorých zahynuli dvaja starší ľudia. Aj dnes, v 83 rokoch, hovorí, že pomáhal iba pri lúpežiach, ktoré vykonala skupina opitých tínedžerov, ale nemal nijakú súvislosť s úmrtiami. Za tieto zločiny bol napriek tomu vo väzení 68 rokov.

Je to veľmi starý človek Spojené štáty Zadržaný v dospievaní a strávil dlhý čas vo väzení. Zmeškal príležitosť odísť predčasne, pretože nechcel mať podmienku, ale chcel byť „skutočne slobodný“. Čo ste dosiahli teraz.

Video: Muž je prepustený po 68 rokoch väzenia v USA

1 minútu Video: Muž je prepustený po 68 rokoch väzenia v USA

Video: Muž je prepustený po 68 rokoch väzenia v USA

Joe Ligon bol zatknutý v roku 1953 vo veku 15 rokov. Obvinili ho z jedného lúpežného prepadnutia a dvoch trestných činov zločinu zločinu. Priznáva účasť na lúpeži so skupinou mladých ľudí, tvrdí však, že nikoho nezabil.

Jeho zamestnanie sa začalo meniť v roku 2017 po zmene doživotného trestu na „35 rokov života“, čo mu dalo právo požiadať o podmienečné prepustenie po 35 rokoch. Je to tak preto, lebo Najvyšší súd USA rozhodol, že automatické doživotné väzenie pre deti (dostal ich vo veku 15 rokov) je kruté a neobvyklé.

“S podmienečným prepustením musíš občas vidieť zamestnancov podmienečného prepustenia.” Bez podmienečného prepustenia nemôžete opustiť mesto. Je to súčasť mojej slobody, “povedal Legan vyšetrovateľovi z Philadelphie, ktorý pripustil, že je„ veľmi tvrdohlavý “.

Jeho právnikovi trvalo ďalšie tri roky, kým podal žalobu s tvrdením, že jeho doživotný trest je protiústavný a jeho rozsudok už bol vynesený v plnom rozsahu.

Joe Legan strávil vo väzení v USA 63 rokov – Foto: Jessica Griffin / vyšetrovateľ z Philadelphie prostredníctvom agentúry AP

11. februára 2020 sa Joe Ligan stal skutočne nezávislým mužom takým, aký chcel byť.

Ligan, ktorý bol v čase zatknutia nevzdelaný, sa naučil čítať a písať vo väzení, kde sa naučil bojovať proti boxu, a vo veku 83 rokov si vypracoval rutinu telesného tréningu, ktorú dodržiava dodnes.

Vyšetrovateľovi z Philadelphie povedal, že jeho rodičia a brat ľutovali, že ho nevideli z väzenia, ale nebol smutný.

Aj keď sa mu zdala krajina zvláštna, keď odchádzal z nápravnej agentúry vo Phoenixe, najmä veľké budovy, ktoré nikdy predtým nevidel, verí, že by bola ideálna pre život vonku, kde by dočasne zostal s dobrovoľníckou rodinou. Za týmto účelom vo svojej cele sledoval v televízii veľa spravodajských programov a zaručuje, že sledoval všetko, čo sa stalo na celom svete.

Videá: G1 najsledovanejšie za posledných 7 dní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close