Svet

Muž vrazil autom do obchodu po tom, čo mu majiteľ odmietol dať igelitku v Južnej Kórei

SOUL 17. januára (The Korea Herald/ANN): Muž narazil autom do obchodu so zmiešaným tovarom v Južnej Kórei po tom, čo majiteľ obchodu zamietol skoršiu žiadosť o kúpu plastovej tašky v Južnej Kórei, uviedla polícia v pondelok večer. 16)

Polícia zatkla vodiča, ktorý si neželal byť menovaný, na mieste činu na juhu Južnej Kórey. Polícia pátra po konkrétnom ničení súkromného majetku a trestných činoch z pomsty.

V sobotu okolo 22:30 vodič vrazil autom do obchodu v Geoji v provincii Južný Gyeongsang a poškodil tam niektoré veci. Muž následne vošiel do predajne a majiteľa napadol.

Vodič bol údajne opitý. Pri tejto nehode nedošlo k žiadnym stratám na životoch.

Polícia to považovala za trestný čin z pomsty, keďže vodiča už predtým koncom novembra obvinili z fyzického ublíženia majiteľke.

Potom si muž pri kúpe zmrzliny vypýtal od majiteľa igelitku. Keďže ministerstvo životného prostredia zakázalo jednorazové plastové tašky, majiteľ žiadosť odmietol.

Rozzúrený muž na majiteľa obchodu pľul.

Rodina majiteľa následne podala sťažnosť na políciu. Majiteľ zamietol žiadosť obvineného o súkromné ​​urovnanie veci a namiesto toho proti nemu začal trestné stíhanie.

V Južnej Kórei platí od 24. novembra v maloobchodných predajniach ročný zákaz jednorazových plastových tašiek, ktorý má riešiť rastúcu spotrebu plastov.

Keď bude toto pravidlo plne implementované, obchody s plastovými taškami nebudú povolené. Rovnaké pravidlo platí pre plastové obaly na plastové poháre, slamky a dáždniky.

Nakoľko prebieha ďalšie vyšetrovanie, polícia sa snaží na obvinených podať ďalšie obvinenia.

Podľa juhokórejských zákonov sa za zločiny z pomsty trestá najmenej 10 rokov väzenia. Špeciálne zničenie, definované ako zničenie špeciálnou hrozbou, predstavuje maximálny trest päť rokov väzenia alebo pokutu do 10 miliónov wonov (10 669 S$).

– Korea Herald/ANN

READ  OSN vyzýva Izrael, aby zastavil demoláciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close