Mužský futbal Toni je pripravený rozbehnúť veci s Anglickom po nepríjemnom neskorom Slovenskom cameu

IVAN TONEY bol „nahnevaný“, že ho Gareth Southgate priviedol tak neskoro, ale dnes povedal, že je to voda pod mostom, pretože Anglicko sa snaží „nakopnúť“ z ich strachu z Euro 2024 proti Slovensku.

Turnajové nádeje delili minúty od zahanbujúceho výstupu podobného ich prehre s Islandom pred ôsmimi rokmi, keď sa v nedeľňajšom večernom stretnutí s poslednými 16. zápasmi krátil čas.

Toney dal najavo svoju frustráciu Southgateovi, ktorý ho priviedol na svoj prvoligový debut štyri minúty po predĺžení v Gelsenkirchene, no neskorý krok sa vyplatil.

Prítomnosť 28-ročného hráča pomohla k úžasnému vyrovnaniu Judea Bellinghama v piatej minúte nadstaveného času, pričom útočník Brentfordu sa potom šikovne preštrikoval okolo Harryho Kanea a spečatil víťazstvo 2:1 v predĺžení.

Na otázku, ako Southgate vedel, že je nahnevaný, Tony povedal: „Myslím, že moja tvár hovorila za všetko!

„Manažér tam už bol. Som si istý, že predtým, ako nastúpil v 97. minúte, bol raz, chcete byť skôr.

„Všetko je teraz vyriešené, sme priatelia – nie je to tak, že by sme neboli priatelia – ale teraz sme šťastní a sústredíme sa na ďalší zápas.“

Tony potiahne tvár, keď ho požiadajú, aby premýšľal o svojej nálade, keď sa pripravuje na príchod, a potom s úsmevom povie: „Je to oveľa horšie.“

Tony hovorí, že „každý hráč je trochu šteklený“, ak nehrá, ale vie, že musí resetovať a „uviesť moju myseľ do poriadku“ predtým, ako nastúpi – pomáha mu Brentfordov športový psychológ.

„V Brentforde je chlapík menom Michael Caulfield, ktorý vždy hovorí o ovládaní svojich emócií a mám pocit, že v tej chvíli je čas ovládať svoje emócie,“ povedal.

„Áno, bol som naštvaný, ale do konca je ešte 30 minút a musíte sa dostať z toho myslenia a sústrediť sa.

READ  NHL 2023 Honda oznamuje 32 hráčov na víkend hviezd NHL

„Stále je čo dať, cítil som to na vlastnej koži. Je tu 30 minút futbalu, musíte urobiť svoju časť a ja som to dokázal.“

Caulfield videl Toneyho komentáre, keď mu po stredajšej tlačovej konferencii začal vybuchovať telefón, a keď odpovedal na kompliment, bol sebapodceňovaný.

Na X napísal: „V mojom klube je chlap, ktorý sa volá Evan Toni [a centre forward] A veľa hovorí o strieľaní gólov, vytváraní šancí pre ostatných, dokazovaní ľudí, že sa mýlia a usmievaní sa na pochybovačov.

Caulfieldova kľúčová rada je „byť v tom, byť pripravený, sústrediť sa na ďalší moment,“ hovorí Toney, čo je presne to, čo Anglicko urobí po neistom začiatku eura.

Tím Southgate sa dostal na čelo C-skupiny a v zajtrajšom štvrťfinále so Švajčiarskom prekonal Slovensko.

„Vždy tu budú nejaké očakávania a veľa ľudí má svoj názor,“ povedal Tony.

„Majú na to právo. Ak vyhráme 2:0, ľudia povedia, že to malo byť tri alebo štyri. Vždy je to tak. Ale od veľkého finále nás delia dva zápasy a musíme urobiť to, čo musíme.“ môže a to bude dosť dobré.

Na otázku, či bol viac motivovaný vyťažiť z toho čo najviac, keď sa tak skoro priblížil k predčasnému odchodu, odpovedal: „Áno, samozrejme. Oči otváralo, že každú chvíľu môžete ísť domov.