šport

Mužský titul vo dvojhre vyhral Indián-Američan Samir Banerjee

Keď bolo oznámené meno Novaka Djokoviča pre zápas Wimbledonu v roku 2021, džentlmenské finále proti Matteovi Bertinimu na centrálnom dvorci, dvorec č. 1, americký hráč indického pôvodu dohrával prvý set finále dvojhry chlapcov. (Viac správ o tenise)

17-ročný Samir Banerjee vyhral prvý set 7:5 za 48 minút nad druhým Američanom Victorom Lilom. Do konca zápasu však netrvalo dlho a druhý set vyhrali 6:3. Zápas trval hodinu a 22 minút.

V semifinále Banerjee zdolalo Sassu Quimarta Weinberga z Francúzska v troch setoch.

Napriek veľkému úspechu môže Banerjee opustiť turné a zúčastniť sa vysokej školy na Kolumbijskej univerzite, kde sa očakáva, že bude študovať ekonómiu alebo politológiu.

Banerjee zdolal v 1. kole Ekvádorčana Alvara Glenna Machinea, v 2. kole v troch setoch Slováka BB Privaru a v 3. kole piateho nasadeného Brazílčana B Poscardina Diasa (6:2, 6:1). Nasledovalo víťazstvo 6:1, 6:1 na sety nad Chorvátom Mili Boljikakom vo štvrťfinále.

Za zápas získa 1000 bodov ITF.

Posledným indickým hráčom, ktorý vyhral juniorský grandslamový titul, bol Yuki Bambri (2009 Australian Open). Pred ním vyhrali juniorské majory dvojhry Leander Paes (Wimbledon 1990, US Open 1991), Ramesh Krishnan (French Open a Wimbledon 1979) a Ramanathan Krishnan (Wimbledon 1954).

„Je to úžasné, na tento súbor sa budem sústrediť, budem to sledovať, budem sa inšpirovať, aby som pokračoval v hre a vrátil sa sem ako profesionál,“ citovala stránka Wimbledonu.

„Veľmi som chcel vyhrať jedno kolo, toto som nečakal. Bol som na ťažkom French Open a prehral som s dobrým hráčom.“

„Takže tu som chcel udržať svoje očakávania nízke, takže ak ich prejdem, som šťastný. Ale toto je nad moje najdivokejšie sny,“ povedal a vyvolal potlesk davu.

Keďže tréner nebol k dispozícii, išiel s ním Banerjeeho strýko Kanad.

READ  Londýn | Žreb finále Glasgow Billie Jean King Cup je dokončený

„Je tu môj strýko, technicky to nie je tenisový tréner, ale ak budú tieto výsledky pokračovať, mal by som s ním začať viac cestovať,“ zavtipkoval.

Indický tenista Vijay Amirtaraj blahoželá Banerjeemu.

67-ročný hráč, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry vo Wimbledone a na US Open, na Twitteri napísal: „Úžasné víťazstvo 17-ročného Indiána Samira Banerjeeho vo Wimbledone 2021 vo dvojhre mužov. Gratulujem k lepšej budúcnosti.“

Banerjeeho otec Kunal sa narodil v Assame a jeho matka Usha vyrastala v Ándhrapradéši, obaja emigrovali do Spojených štátov v polovici 80. rokov a tam sa aj vydali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close