Technológie

Na akej PC zostave si zahráte Cyberpunk 2077 a ako to vyzerá na konzole next-gen?

Cyberpunk 2077 je jedným z najsledovanejších titulov tohto roku. Po niekoľkých odkladoch pevne veríme, že si konečne vstúpia do svedomia v CD Project Red a 10. decembra urobia z hráčov predčasné Vianoce. Práve v tento deň je po sérii odkladov naplánované vydanie hernej novinky, ktorá nás zavedie do temného sveta osvetleného neónovými svetlami.

Neo, prepáč, Keanu je späť

IGN prináša piatu a poslednú časť série Drôt nočného mesta, kde sa hráčovi prihovára zástupca Johnnyho Silverhanda, hviezdna Keanu Reeves. Podľa samotných tvorcov by nemal byť iba obyčajným spoločníkom, ktorý bude hráča sprevádzať ako hlavná postava, alebo zadávať úlohy. Johny bude súčasťou hráča a musíme uznať, že alter ego, ktoré hrá hlavná postava legendárneho Matrixu, je skutočne lákavé.

Presná rola Johnyho nie je známa. Príbeh je utajený, dokonca aj redaktori IGN, ktorí mali možnosť vyskúšať si hrateľnú ukážku na Xbox One X, sa po 16 hodinách dostali na koniec prvej kapitoly. Ak ich reakcie na hru nebudú prehnané, potom môžeme očakávať dlhý a neskutočne prepracovaný príbeh plný zvratov. Smer je určený hráčovými rozhodnutiami.

Aj keď vyzerá Cyberpunk 2077 ako akčná hra, opak je pravdou. Na akciu samozrejme nezabudlo a prestrelky vyzerajú neskutočne prepracovane, všetky akcie hráča ovplyvňujú štatistiky hlavnej postavy. Toto budete spočiatku schopní vytvoriť vo veľmi podrobnom editore. Pojem detail v súhrnnom videu hry sa objavuje veľmi často.

Vráťme sa však na chvíľu k už spomínanému Johnnymu. Podľa Borisa Pugacza-Muraczkiewicza, ktorý má na starosti dohľad nad anglickou adaptáciou titulu, je táto postava stelesnením jeho skutočného modelu. Keanu Reeves je neuveriteľne vášnivý pre svoju prácu a do každej postavy, ktorú stvárňuje, dáva maximum. Využil tu svoje dlhoročné skúsenosti a jeho výsledok bude pravdepodobne poznať.

READ  Test Sony PlayStation 5: takto vyzerá herná konzola novej generácie
Vzhľad a zvuky sveta v roku 2077

Svet vyzerá v pripravovaných správach úžasne. Pokiaľ sme však slintali z grafického spracovania predošlých záberov, čo predstavili grafickí kúzelníci z CD Project Red vo svojom poslednom videu, doslova nám vyrazil dych. V uvedenom príklade boli predstavené efekty sledovania lúčov, ktoré posúvajú vizuál na dosiaľ nevídanú úroveň.

Grafickému prevedeniu dobre sekunduje hudobná stránka. Podľa hudobného návrhára Marcina Przybylowicza sa jej venovala rovnaká pozornosť a pravdepodobne sa budeme cítiť ako v prvotriednom sci-fi filme. Tvrdí, že pomocou hudby je možné vyvolať emócie a podľa doteraz dostupných materiálov nemáme najmenší dôvod pochybovať o jeho slovách.

Jedinečná atmosféra bola dosiahnutá spojením cyberpunkových hudobných motívov z 80. rokov a ich transformáciou do hudby 90. rokov. Znie to šialene, ale výsledný efekt bude šitý na mieru potrebám príbehu. Spôsob vytvárania hudby je odvážnym krokom pri vytváraní hudby. Takmer 100% zvukového obsahu je čisto elektronický.

Cyberpunk 2020

Vďaka niekoľkým odkladom vydania sa medzi hráčmi rozšírili smiešne vyhlásenia na adresu názvu titulu. Hovorí sa o ňom, že označuje rok, kedy táto správa uzrie svetlo sveta. CD skupiny Project Red uviedli, že pri hre tohto rozsahu je potrebná hra nejakého dolaďovania a v žiadnom prípade nechcú vydať do sveta nedokončený produkt.

Berieme na vedomie a plne súhlasíme s autormi tohto prístupu. Na druhej strane je potrebné si uvedomiť tlak vyvíjaný na tvorcov Trilógie Biely vlk s vlkom. Nedávne vydanie nových herných zariadení nehralo v ich karátoch rolu, čo spôsobilo posledný odklad. Momentálne prebiehajú práce na optimalizácii a vylepšení verzií pre PlayStation 5 a Xbox Series X.

Ukážka hry z konzoly Xbox Series X.

Poznáme tiež minimálnu konfiguráciu

Tvorcovia samozrejme nezabudli ani na PC hráčov, ktorých určite zaujíma, akú zostavu si hra žiada spustiť. Aj keď oficiálne požiadavky poznáme už niekoľko týždňov, najnovšie boli obohatené o ďalšie rozlíšenia a autori zohľadnili aj raytracing.

Z tohto hľadiska je nepravdepodobné, že by hra potešila majiteľov grafiky od AMD, na ktorých bude hra bežať bez raytracingu. Všetky podrobnosti sú uvedené v súhrne nižšie. Ak chcete nadchádzajúcu sci-fi akciu rozbehnúť čo najpodrobnejšie, budete potrebovať stroj minimálne za 1 700 €.

Držíme autorovi palce. Veríme, že povinní hráči si na konci roka nechali dostatok dovolenky. Ak sa nestane niečo neočakávané a do regálov obchodov sa dostane termín 10. decembra, všetci pocítime akútny nedostatok času. Kandidát na hru do roku 2020 je na obzore.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close