Hlavné správy

Na cestujúcich, ktorí nie sú úplne očkovaní, sa po príchode na Slovensko vzťahujú segregačné pravidlá

Cestujúci, ktorí si vzali iba prvú dávku schválenej vakcíny proti korona vírusu, nebudú po príchode na Slovensko oslobodení od pravidiel izolácie, uviedlo tamojšie ministerstvo vnútra vo vyhlásení.

To isté ministerstvo však objasňuje, že obdobie izolácie je možné ukončiť, ak sa v piaty deň príchodu cestujúceho vykoná druhý test PCR a server SchengenVisInfo.com uvádza, že výsledok je negatívny.

Úrady na Slovensku pripomenuli, že plne zaočkovaní cestujúci a držitelia očkovacieho certifikátu EÚ nie sú povinní riadiť sa najnovším rozhodnutím stredoeurópskej vlády.

„Po vstupe do Slovenskej republiky neexistuje nariadená izolácia očkovaných osôb. Okrem štátneho preukazu EÚ alebo potvrdenia o očkovaní na Slovensku sa pri vstupe do Slovenskej republiky môžete preukázať aj certifikátmi iných krajín. Podmienkou je, v slovenčine, Česky alebo anglicky. „ Správa zdôraznila.

Podľa vyhlásenia ministerstva je cestujúci, ktorý vstupuje na územie Slovenskej republiky letecky, povinný vyplniť formulár.

Okrem toho cestujúci z krajín, ktoré nie sú uvedené nižšie, musia najneskôr do 72 hodín od svojho príchodu poskytnúť negatívny výsledok testu PCR na COVID-19.

Nasledujúce oblasti sú z požiadavky na negatívny test PCR vylúčené: Albánsko, Arménsko, Andorra, Austrália, Bielorusko, Belgicko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Bulharsko, Čína, Chorvátsko, Česká republika, Cyprus, Estónsko, Dánsko, Dánsko, Gruzínsko , Hongkong, Holandsko, Írsko, Izrael, Island, Japonsko, Kanada, Jordánsko, Kosovo, Južná Kórea, Lichtenštajnsko a Nový Zéland.

Okrem toho občania nasledujúcich štátov, ktorí chcú vstúpiť na Slovensko, majú po svojom príchode povolený bez skúšobných podmienok; Kuba, Libanon, Litva, Luxembursko, Lotyšsko, Macao, Malta, Maďarsko, Monako, Nemecko, Moldavsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rakúsko, San Marino, Singapur, Severné Macedónsko, Slovinsko, Španielsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, Turecko, Taliansko, Ukrajina a Vatikán.

READ  Slovenský predseda vlády rezignoval uprostred škandálu s vakcínami Sputnik V.

Napriek súčasnej situácii v súvislosti s koronavírusom úrady na Slovensku už skôr oznámili, že očakávajú, že toto leto bude lepšie ako minulý rok, ktorý Kovit-19 vážne zasiahol. Roman Bergs, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (SACKA), však zdôraznil, že uvažované oblasti budú až na optimizmus pod úrovňou pred epidémiou.

Minulý mesiac slovenská vláda oznámila, že všetkým plne zaočkovaným cestujúcim bude umožnený vstup do krajiny bez obmedzenia. K takémuto rozhodnutiu došlo po tom, čo úrady na Slovensku 9. júla zmenili pravidlá vstupnej kontroly.

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie Slovensko zaznamenalo viac ako 392 700 infekcií COVID-19 a viac ako 12 500 úmrtí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close