Zábava

Na indickom filmovom festivale sa budú premietať filmy z USA a Kanady

Medzinárodný detský filmový festival Ahmedabad predstaví od 26. do 29. decembra viac ako 50 filmov z 19 krajín.

Aj keď sa filmové festivaly po celom svete stali novým štandardom pre predstavenie nezávislých a dokumentárnych filmov z rôznych častí sveta, nestáva sa často, že by ste narazili na filmový festival, ktorý by sa zameral na žánre detských filmov.

V roku 2022 sa v indickom Ahmedabáde uskutoční štvrtý ročník takéhoto filmového festivalu. Medzinárodný detský filmový festival Ahmedabad, ktorý sa koná od 26. do 29. decembra, ponúka vzácnu platformu pre filmy špeciálne zamerané na mladšie publikum.

Prečítajte si: DC South Asian Film Festival 2022 sa začína 3. novembra (31. október 2022)

Od tohto víkendu sa v Ahmedabáde v západoindickom štáte Gudžarát bude konať jedinečný filmový festival. Ahmedabad International Children’s Film Festival je platforma, ktorá spája detský obsah z celého sveta.

Tento rok poslalo svoje prihlášky na festival viac ako 50 detských filmov z 19 krajín celého sveta, informovali organizátori.

Bangladéš, Brazília, Kanada, Česká republika, Čile, Irán, Írsko, Taliansko, Maroko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Ruská federácia, Turecko, Singapur, Slovensko, Španielsko sú niektoré z krajín, ktoré na tomto festivale predstavia svoje filmy. Amerika a samozrejme India.

Tohtoročné udeľovanie Oscarov v Indii, „Cello Show“ (záverečné premietanie), sa bude premietať 24. decembra, v deň otvorenia ceremoniálu.

Prečítajte si: Štvrtý ročník Medzinárodného detského filmového festivalu Ahmedabad predstaví viac ako 50 detských filmov z 19 krajín. (20. decembra 2022)

Kategórie a ocenenia v tomto roku zahŕňajú — Najlepší hraný film, Najlepší krátky film, Najlepší dokument, Najlepší animovaný film, Najlepší študentský film, Najlepší režisérsky film, Najlepší krátky film režiséra, Najlepší dokumentárny film režiséra, Najlepší herec vo filme, Najlepší detský herec, Najlepší príbeh, Najlepšia hudba na pozadí a špeciálne uznanie ako Golden Kite Award, Silver Firecracker Award a Bronze Kite Award.

READ  Drvivá správa. Spevák má štvrté štádium rakoviny, nádor sa nedá operovať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close