Veda

Na otázky SpaceX Starlink odpovedali: „Širšia beta verzia“ čoskoro, žiadny plán na obmedzenie dát

Zväčšiť / Logo Starlink uložené na štylizovanom obrázku Zeme.

Inžinieri spoločnosti SpaceX Starlink odpovedali na otázky v a Reddit AMA (Ask Any Any Any) v sobotu, pokrývajúce témy ako dátové limity (ktoré dúfajú, že nikdy nebudú implementované), kedy sa verejná beta verzia rozšíri na ďalších používateľov a ako sa bude rozširovať a meniť satelitná širokopásmová služba v budúcnosti.

„Starlink je mimoriadne flexibilný systém a časom sa bude zlepšovať, pretože softvér bude inteligentnejší. Latenciu, šírku pásma a spoľahlivosť je možné výrazne zlepšiť,“ napísali inžinieri pod používateľským menom Reddit „DishyMcFlatface“, čo je tiež prezývka SpaceX pre satelitná parabola Starlink.

Tu je niekoľko najdôležitejších udalostí z AMA.

„Momentálne“ nie sú k dispozícii žiadne obmedzenia dát

Na otázku, či používatelia niekedy budú čeliť dátovým limitom, dal tím Starlink neurčitú odpoveď: „V súčasnosti beta služba Starlink nemá dátové limity.“

Zatiaľ čo sa táto odpoveď týkala súčasnosti, ale nie budúcnosti, následný komentár od DishyMcFlatface priniesol podrobnejšiu odpoveď, ktorá naznačuje, že SpaceX sa snaží vyhnúť dátovým limitom:

Skutočne teda nechceme implementovať obmedzujúce údaje, ako sa ľudia v minulosti stretli so satelitným internetom. Momentálne sa stále snažíme prísť na veľa vecí – možno budeme musieť v budúcnosti niečo urobiť, aby sme zabránili zneužitiu a zabezpečili iba to, aby všetci ostatní dostali kvalitné služby.

V januári rozšírená beta verzia – nie sú potrebné žiadne úplatky

Satelitná parabola a zariadenie Starlink v pásme národného lesa Coeur d'Alene v Idaho.

Satelitná parabola a zariadenie Starlink v pásme národného lesa Coeur d’Alene v Idaho.

Mnoho ľudí, ktorí nedokázali získať beta verziu Starlink, netrpezlivo očakávajú aktualizácie týkajúce sa dostupnosti a AMA poskytla odpoveď. SpaceX „neustále zvyšuje prístup k sieti v priebehu času, aby prilákal čo najviac ľudí,“ napísal tím Starlink. „Je pozoruhodné, že plánujeme prechod z obmedzenej verzie beta na širšiu verziu beta koncom januára. Mali by sme dať viac príležitostí na účasť ďalším používateľom.“

READ  Okres Santa Clara vidí rekordných 512 prípadov COVID-19 za jediný deň a udeľuje 76 obchodných pokút

Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX Elon Musk udelil a podobná aktualizácia na Twitteri pred niekoľkými týždňami, keď sa používateľ pýtal, kedy beta príde na Floridu. „Štáty s nižšou zemepisnou šírkou potrebujú viac satelitov, takže pravdepodobne január,“ napísal vtedy Musk.

Rovnako ako predtým, ľudia, ktorí dúfajú, že dostanú Starlink, môžu na serveri zadat svoju e-mailovú a servisnú adresu Web Starlink a dúfam, že sa ozvem. Úplatky zjavne nepomôžu. Keď sa jeden používateľ Redditu opýtal: „Ako sa vyberajú používatelia verzie beta a aká je dobrá úplatka?“ tím Starlink odpovedal: „Nie sú potrebné žiadne úplatky, naším cieľom je slúžiť nakoniec všetkým.“

Potrebných je viac inžinierov

Tím Starlink niekoľkokrát používateľom Redditu povedal, že SpaceX hľadá ďalších inžinierov. V odpovedi na otázku, kedy sa beta rozšíri, napísal DishyMcFlatface: „Ak tomu skutočne chcete pomôcť, najlepšie urobíte, ak pošlete skvelých softvérových inžinierov do spoločnosti Starlink, aby sa tak stalo.“

K dispozícii je viac ako tucet pracovných miest v produkčnom dizajne Starlink, produktovom dizajne a softvéri a odkazy na pracovné miesta nájdete v tomto Komentár DishyMcFlatface. „Sme veľmi nadšení z počiatočnej odozvy a budúceho potenciálu spoločnosti Starlink, ale stále sa musíme učiť,“ napísal tím Starlink. „Ak poznáte skvelých ľudí, ktorí nám s tým môžu pomôcť, pošlite im e-mail s ich životopisom na adresu [email protected]

Bude Starlink pracovať mimo domu?

Pred niekoľkými týždňami sme napísal o používateľovi beta verzie Starlink ktorý vzal satelitnú anténu a prenosný zdroj napájania do národného lesa v Idahu, kde mohol získať rýchlu internetovú službu. To však neznamená, že si jedlo môžete vziať kamkoľvek, pretože SpaceX momentálne iba sľubuje, že bude fungovať na adrese služby každého používateľa verzie beta.

Jeden užívateľ Redditu, ktorý žije a pracuje na lodi zakotvenej na južnej Floride, chcel vedieť, či bude spoločnosť Starlink poskytovať služby na otvorenom mori. „Mobilný systém, ktorý mi poskytuje spoľahlivé pripojenie, ma skutočne oslobodí, aby som sa mohol túlať po pobrežných USA, Bahamách a prípadne aj ďalej,“ napísal používateľ.

Starlink odpovedal:

Momentálne môžeme dodávať služby iba na adrese, ktorú ste zaregistrovali na stránke starlink.com. Môžete mať šťastie, ak sa pokúsite použiť Starlink v blízkych lokalitách, ale kvalita služieb môže byť horšia.

Možnosti mobility – vrátane premiestnenia vášho Starlink na rôzne adresy služieb (alebo na miesta, ktoré ani nemajú adresy!) – prichádzajú, akonáhle budeme schopní zvýšiť naše pokrytie spustením ďalších satelitov a zavedením nového softvéru.

SpaceX nedávno spýtala sa Federálna komunikačná komisia o povolenie na testovanie používateľských terminálov Starlink „na námorných platformách“ a na serveroch súkromné ​​lietadlá.

Búrky a extrémne teploty

Používateľ Redditu sa spýtal, či bude satelitná parabola fungovať v silnom vetre, napríklad keď je namontovaná „na chvoste plošinového prívesu letiaceho z medzistátia do rútiacej sa búrky“. Tím SpaceX uviedol, že sa to neodporúča používať a že „jedlo nie je určené na tropické búrky, tornáda atď.“

Jeden užívateľ Redditu, ktorý žije v Kanade, sa spýtal, či bude pokrm pracovať pri teplotách tak nízkych ako 45 ° pod nulou Celzia (to je vo Fahrenheite o 49 ° nižšie). Inžinieri spoločnosti Starlink odpovedali, že parabola je certifikovaná na prevádzku od 30 ° pod nulu do 40 ° nad nulou na stupnici Celzia (to je 22 ° pod nulou do 104 ° F). Spoločnosť SpaceX vykonala „testovanie bez problémov na tieto nízke teploty“.

Satelitné paraboly Starlink „majú schopnosť vlastného ohrevu na riešenie rôznych poveternostných podmienok,“ uviedol tím. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch plánujú nasadiť softvérové ​​aktualizácie, ktoré „zlepšia našu schopnosť topenia snehu“.

READ  „Venuša je ruská planéta“, hovorí najvyšší predstaviteľ vesmírnej agentúry v krajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close