Hlavné správy

Na otváracom ceremoniáli olympiády budú na Slovensku dvaja vlajkonosiči

Obaja už majú olympijské medaily.

Slovenské olympijské zastúpenie na otváracom ceremoniáli letných olympijských hier v Tokiu 23. júla budú podľa webovej stránky slovenského olympijského a športového tímu pozostávať z dvoch vlajkonosičov: ostreľovačky Susanny Rehok Stefekovej a vodného slalomu Mateja Pesuwa.

Medzinárodný olympijský výbor zmenil všeobecnú prax vlajkonosiča. Teraz v každej krajine môžu byť dvaja: jeden muž a jedna žena, Tvrdí to web Sportnet.

Slovenský tím si vybral dvoch zo šiestich olympijských medailistov, ktorí sa predstavili v Tokiu. Suzanne Rehoková získala striebornú medailu v dropshoppingu na olympijských hrách v Pekingu 2008 a OH 2012 v Londýne. Matej Benus získal na OH 2016 v Riu de Janeiro striebornú medailu.

Olympic.com Benoit, ktorý 25. júla nastúpi v kvalifikačnom kole pre divíziu C1, sa chvíľu zdráhal zúčastniť sa otváracieho ceremoniálu, nakoniec sa však rozhodol niesť slovenskú vlajku.

Niektorí ďalší medailoví víťazi už v Tokiu

Rehok Stefekova, ktorá bude súťažiť o tri dni neskôr, ponuku prijala bez váhania. Hoci sa kvalifikovala z dôvodu materských povinností, na poslednej olympiáde už nesúťažila. Do Tokia pricestovala ako matka dvoch detí.

Z ďalších štyroch olympijských medailistov z tokijského tímu je v japonskej metropole momentálne iba ostreľovačka Tanga Bardekova. Na OH 2012 získal v skeete bronzovú medailu a pri slávnostnom otvorení predchádzajúcich zápasov v Riu de Janeiro vztýčil slovenskú vlajku.

Rýchlostní kanoisti Eric Vleig (striebro z Pekingských hier 2008 a bronz z OH 2016 v Riu, 2004 z Aténskych hier) a Denise Mike (striebro z Ria) sú už v Japonsku, ale sú vzdialení 100 km od kempu v Kotori. Tokio.

Matej Doth, ktorý získal zlato na hrách v Riu 2016 v chôdzi na 50 km, sa potom vráti do Japonska. Jeho stávky sa uskutočnia v japonskom meste Sapporo krátko pred koncom hier.

READ  Česká republika a Slovensko zablokovali rozhodnutia Rady EÚ o expanzii

21. júla 2021 o 11:51 | Zostavené zamestnancami publika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close