najnovšie správy

Na priechodoch Drietoma a Jarovce sa už začala inteligentná karanténa

Postupne budú spojené ďalšie hraničné priechody.

Aktualizované o 5:45 hod.

Takzvaná inteligentná karanténna skúšobná prevádzka, ktorú štát začal v sobotu 23. mája na hraničnom priechode Petržalka – Berg, funguje od nedeľného popoludnia na slovensko-českom priechode Drietoma – Starý Hrozenkov a na slovensko-rakúskom priechode Jarovce – Kittsee. Postupne budú spojené ďalšie hraničné priechody. TASR informovala Barbara Túrosová, hovorkyňa Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Aplikáciu je možné stále používať iba na mobilných telefónoch s operačným systémom Android. Spoločnosť Google už bola schválená.

„Aplikáciu nebude možné stiahnuť do iPhone, kým nebude schválená spoločnosťou Apple,“ uviedol hovorca. Zdôraznila, že funkčná aplikácia je vždy podmienkou prekročenia hraníc.

Od soboty večer do nedele do 15:00, podľa Túrosovej, využilo povinnú karanténu v domácej izolácii asi 170 navrátilcov. Dodala, že ich počet sa neustále zvyšuje.

„Podľa štatistík dostupných pre stálu krízovú jednotku používa viac ako 90% ľudí na hranici aplikáciu bez výrazných problémov. Tieto údaje podrobne monitorujeme a hodnotíme,“ dodala hovorkyňa. Dobrovoľníci tiež pomáhajú polícii na hraniciach v prípade individuálnych technických problémov.

Osoby, ktoré vstúpili na územie Slovenskej republiky 22. mája od 20:00 a majú aktivovanú mobilnú aplikáciu, môžu vstúpiť do karantény doma 14 dní.

„Zároveň ľudia, ktorí prišli z 22. mája po 20:00 a boli premiestnení do karantény štátu, budú môcť po inštalácii a aktivácii žiadosti vykonať povinnú karanténu doma“, pripomenuli si dvere reči.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close