Svet

Na skákací hrad prevrátil závan vetra: FOTO Šesť detí skončilo v nemocnici, chlapca (3) ratifikoval vrtuľník.

Českí meteorológovia v stredu vydali varovanie pred vetrom. Niekoľko stromov sa stalo obeťou vetra, okolo jedného popoludnia bol v zábavnom Fajnparku pri Chlumci nad Cidlinou aj skákací hrad.

Očkovanie proti pandemickým stopkám CORONAVIRUS: Veľké varovanie pre odborníkov, osýpky môžu zabiť viac detí ako COVID

Šesť detí skončilo v rukách záchranárov. Všetky boli odvezené do nemocnice, jeden musel prevážať letecký záchranár. Bol to trojročný chlapec, ktorý utrpel vážne zranenie hlavy.

Zdroj: HZS KHK

„Žiadnemu pacientovi nehrozí smrť,“ potvrdil lekár Anatolij Truhlář, ktorý uviedol, že deti mali hlavne zlomeniny alebo odreniny. Pri incidente bol zranený ďalší dospelý.

Prevádzkovateľ Fajnparku Roman Švec pre Českú televíziu povedal, že kotvenie lákadla pritiahlo silné víchrenie karabínkami a remienkami. Hrad sa následne zrútil. „Pokúsili sme sa oslobodiť deti, ktoré boli zabalené v zámku, a vytiahnuť ich,“ pridal Švec.

V zábavnom parku

Zdroj: HZS KHK

„Hasiči prešli celou oblasťou zábavného parku, aby zistili, či sú nejaké ďalšie zranené osoby, ale nikto iný nebol objavený.“ Oznámila hovorkyňa hasičského zboru Martina Götzová.

V čase katastrofy bolo v zábavnom parku asi tisíc ľudí. Po páde atrakcií sa Fajnpark zatvoril a vstupné sa vrátilo návštevníkom.

V zábavnom parku

Zdroj: HZS KHK

Scénu potom prevzala polícia. Muži zákona zisťujú okolnosti výskytu tejto mimoriadnej udalosti. Na mieste zasiahli profesionálni hasiči zo štyroch staníc.

READ  Právnik Medzinárodného trestného súdu pricestoval do Venezuely

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close