Hlavné správy

Na Slovensku zatkli extrémne pravicového teroristu za údajnú výrobu zbraní na 3D tlačiarni

Krajne pravicový terorista bol zatknutý v rámci spoločnej americko-európskej operácie na Slovensku za údajnú výrobu a sabotovanie nášľapných mín na 3D tlačiarni.

22-ročného muža zatkli úrady pre podozrenie z účasti na viacerých teroristických a extrémistických trestných činoch na Slovensku po vyšetrovaní Eurojustu a Europolu, do ktorého boli zapojené americké, slovenské a české orgány.

Policajti vykonali raziu na dvoch miestach a zaistili 3D tlačiareň a vytlačili kovové časti zbraní, počítačov a iných elektronických zariadení.

„Verí sa, že zatknutý podozrivý je sympatizujúci a povzbudzujúci krajne pravicové biele nacionalistické hnutia, ako je neonacistická alternatívna pravica, akcelerácia a kultúra obliehania,“ uviedol Europol.

Uviedlo, že podozrivý sa podieľal na „sabotáži, sabotáži a terorizme“ s cieľom podporiť „zvrhnutie demokratického politického systému“.

„Zdieľal ich fotografie, na ktorých verejne podporuje činy uznávaných krajne pravicových extrémistov. Dopustil sa aj viacerých extrémistických trestných činov,“ uviedol Europol.

Hovorí sa, že táto osoba zverejnila pokyny a mapy o tom, ako vyrobiť pokročilé úderné zbrane, a zdieľala pokyny, ako vykonávať sabotážne útoky.

Obvinený je aj z výroby automatických pušiek a domácej munície z 3D tlačiarne.

Prípad vlani na žiadosť slovenských úradov otvorila Eurojust, kriminálna agentúra EÚ.

To viedlo k raziám na Slovensku a v Českej republike, kde bolo zaistených niekoľko 3D tlačených kovových častí zbraní.

Aktualizované: 9. júna 2022, 13:56

READ  Kde sú dnes zlatí Švédi roku 2012?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close