Na svetovom juniorskom svetovom pohári viedol Knight Knight Slovensko v Spojených štátoch 5: 2 – WKRG News5

Publikovaný: Aktualizované:

IIHL (Kanadské vydavateľstvo prostredníctvom Jasona Fransona / AP)

Edmonton, Alberta (AB) – John Farinachi zvíťazil v noci na sobotu vo štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov nad Slovenskom 5: 2, keď Spencer Knight 16 zachránil a USA 5: 2.

Američanov čaká v noci na pondelok v semifinále Fínsko. Úradujúci šampióni Kanada si v druhom semifinále zahrajú s Ruskom. V druhom štvrťroku zvíťazilo Fínsko nad Švédskom 3: 2, Kanadou 3: 0, Českom 3: 0 a Ruskom 2: 1.

Madge Koslik prerušil šnúru prerušenia turnaja Rytier USA o 218 minút, o 53 sekúnd skôr, čím znížil na 3: 1 a v druhej tretine zostal 1:28. Po prehre 5: 3 s Ruskom zvíťazili Američania nad B-skupinou 11: 0, Rakúskom 11: 0, Českom 7: 0 a Švédskom 4: 0.

Za USA skórovali Arthur Galliev, Cole Cowfield a Matthew Benier. Trevor Zegras mal dve asistencie, aby zvýšil svoj náskok na turnaji, celkovo dosiahol 15 bodov. Hviezda bostonskej univerzity má na konte šesť gólov – jeden za Kanadským Dylanom Cosensom – a deväť asistencií.

V prvej tretine skóroval Kalijev na polceste v presilovej hre, v druhej bol Farinachi pripojený k odklonu v polovici a Cowfield pridal gól v presilovej hre, keď v tejto tretine ostával 3:31.

Dominic Sozka potiahol Slovensko 3: 2, do tretice mu zostávalo 10:10 a Farinachi sa opäť ujal vedenia štvorgólovým náskokom 4:14. Beniers mal prázdnu sieť.

Simon Latkosi urobil pre Slovensko 38 zákrokov.

Fínsko prekonalo manko 2: 0, aby zvíťazilo nad Švédskom. Vľavo viazal gól power-play Antona Lundela o 8:56 pred výhrou Ronnieho Hirvonana o 25 sekúnd.

V druhej tretine Henry Nikkenen potiahol Fínsko do jednej, zatiaľ čo Carrie Byroninová 22 zákrokov. Lucas Raymond a Elmer Soderblom mali prvé góly vo Švédsku.

READ  Pau proti Slovensku „nepravdepodobne“ bez ohľadu na obraz play-off

Devon Levy urobil pre Kanadu 29 úspor, aby vyhostil Českú republiku. Gossans mal gól a asistenciu, aby zvýšil jeho celkový počet na 13, pričom skórovali aj Bowen Pyram a Connor McMichael.

V prvej štvrtine skórovali Vasilij Bonomariov a Danil Bashkrov, zatiaľ čo Jaroslav Askarov dosiahol pri víťazstve Ruska nad Nemeckom 18 zákrokov. Florian Elias skóroval za Nemecko.