Ekonomika

Na Taiwan dorazila slovenská delegácia vedená podpredsedníčkou

Tchaj-pej 5. júna (CNA) Slovenská delegácia vedená podpredsedom Národnej rady SR Milanom Lorenzicom pricestovala v nedeľu na Taiwan s cieľom posilniť parlamentné vzťahy a bilaterálnu spoluprácu v oblasti medzimestských výmen a ekonomiky. , Obchodné a technické oblasti.

Po pristátí lietadla EVA Airway BR-66 na taiwanskom medzinárodnom letisku o 7:21 privítali delegáciu námestník ministra zahraničných vecí Taiwanu Harry Cheng (厚仁) a zástupca SR na Slovensku Martin Bodstov.

Laurenčík na letisku novinárom povedal, že jeho krajina podporuje Taiwan a návšteva je „dôkazom“.

Členmi hosťujúceho výboru budú bratislavský krajský líder Juraj Tropa a slovenský poslanec a predseda Slovensko-taiwanského parlamentného výboru Peter Ozuski.

V delegácii taiwanského ministerstva zahraničných vecí (MOFA), ktorá oznámila jeho príchod na 5. až 10. júna, budú vo svojej tlačovej správe z 2. júna aj poslanci parlamentu Anna Gemonová, Thomas Lehotsky, Miroslav Žiak a Andrzej Stansik.

Medzitým budú Tropu sprevádzať starosta Malachiáš Juraj Říha, jeho tajomníčka Andrea Urmaniková a regionálna predstaviteľka Michelle Kunska, informovalo MOFA.

Počas šesťdňového pobytu sa návštevníci stretnú s prezidentom Tsai Ing-wen (蔡英文) a premiérom Xu Cheng-sangom (蘇貞昌), hovorcom Yu Chi-kun (游錫堃) a zahraničnými vládnymi predstaviteľmi. Podľa ministra Josepha Woo (釗 燮), MOFA.

Delegácia pocestuje do Kaohsiungu na juhu Taiwanu, aby sa stretla so starostom Chen Si-mai (). V Kaohsiungu Droba podpíše dohodu o spoločnom podniku s obcou a zúčastní sa investičnej výstavy, uviedlo MOFA.

Od návštevy 43-člennej delegácie vedenej námestníkom ekonomického ministra v decembri 2021 je to už druhá delegácia, ktorú Slovenská republika vyslala na Taiwan za šesť mesiacov.

READ  Podnikatelia dostanú druhý balík na zlepšenie podnikateľského prostredia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close