Ekonomika

Najdrahšia akcia Európy proti kremeľským špiónom – EURACTIV.com

Vojnu na Ukrajine nepodčiarkuje pevnejšie ako údajné diplomatické výlevy špehovajúce vzťahy Ruska s členskými štátmi EÚ.

Platí to najmä pre černošských členov, ktorí majú hlboké väzby s Ruskom, kde je verejná mienka často najviac naklonená Moskve.

Existujú však náznaky, že európske spravodajské agentúry sa bránia a pokus Ruska kontrolovať svoj vlastný príbeh je narážaný.

marec a apríl a séria z Výfuky Ruskí veľvyslanci obvinení zo špionáže pre krajiny EÚ Hoci vlna na väčšine miest opäť utíchla, členovia bloku, ktorí majú hlboké väzby na Kremeľ, naďalej vyháňajú aktivistov.

Neskorý utorok (28. jún) Bulharsko vyhlásilo rekordný počet 70 ruských veľvyslancov za „personae non grata“ za činnosť, ktorá nie je v súlade s ich diplomatickým štatútom.

Pri Slovensku neprekvapuje, že taký veľký počet respondentov pochádzal z okolia polovice krajiny EÚ. Nedávna štúdia Povedal, že nevnímajú Rusko ako stranu zodpovednú za vojnu na Ukrajine. Bratislava Odmietnuté Len v marci bolo zo špionáže obvinených 38 veľvyslancov.

Pripustil však, že ich počet nestačí na porážku vlády premiéra Grilla Bedka.

Tohtotýždňové vysťahovanie je dostatočným dôvodom pre líderku Bulharskej socialistickej strany, námestníčku ministra a ministerku hospodárstva Corneliu Ninovú v Rousseau. Odmietnuté Vláda sa chystá oznámiť, že preruší rokovania s vládou o Petcovej „zmene pokračuje“.

Podľa Ninovej, To bolo Petkovovo rozhodnutie odísť sám bolo „neprijateľné“ a zasiahlo dve tretiny zamestnancov ruského veľvyslanectva v Bulharsku.

Petcov kabinet minulý týždeň padol od moci po rozpade vládnej koalície a podpore hlasovania o nedôvere. Teraz sa Petkov snaží v tomto parlamente zostaviť novú vládu s podporou BSP, vytvorenia Demokratického Bulharska a nezávislých poslancov.

Rusko má na svojom veľvyslanectve v Bulharsku 118 zamestnancov, kým bulharské veľvyslanectvo v Moskve má menej ako 10 zamestnancov. Vláda podnietila rozhodnutie vyhostiť veľvyslancov na základe správy a politiky Štátnej agentúry pre národnú bezpečnosť (SANS). Mutualizácia diplomatických misií.

READ  Biden schvaľuje ponuky Fínska a Švédska o členstvo v NATO

Strana Ninova obnoví rokovania kabinetu s tým, že Bedkova výmena pokračuje

Ak neuspeje, v septembri by mohli byť predčasné voľby, ktoré by zhoršili politickú krízu v Bulharsku a prehĺbili politickú neistotu. Analytici predpovedajú, že proruskí nacionalisti zo strany Renesancia budú mať v budúcom parlamente pravdepodobne viac poslancov.

Predseda parlamentného výboru pre „zmeny pokračuje“ Andrej Gyurov poznamenal, že rozhodnutie premiéra vyhostiť diplomatov bolo „úplne prirodzené“.

„Dúfame, že BSP svoje rozhodnutie prehodnotí. Môžete vidieť, že zostavenie vlády je v súčasnosti prioritou pre bulharských občanov,“ povedal Kirov.

Hristo Ivanov, spolupredseda Demokratického Bulharska, uviedol, že rozhodnutie strany Bahujan Samaj nie je len krokom k voľbám, ale zároveň posunulo krajinu k hrozbe rastúcej nekontrolovateľnosti a chaosu.

„Domnievam sa, že predseda vlády rozhodol o vyhostení ruských veľvyslancov na základe spoľahlivých a dôveryhodných informácií a dobre to zvážil z hľadiska množstva a dôsledkov,“ uviedol v stredu v Madride prezident Ruman Radov. Summit NATO.

Z Varšavy, s láskou

Medzitým spravodajské agentúry členských štátov, najmä v krajinách východnej Európy, vykazujú známky zrýchlenia vlastného úsilia s dlhodobými varovaniami o Rusku.

Rozhovory medzi ruskými vojakmi umiestnenými na Ukrajine zachytila ​​poľská spravodajská služba, čo naznačuje ich nízku morálku.

Poľskej tlačovej agentúre to potvrdil hovorca koordinátora ministra špeciálnych služieb Stanislav Żary o nesúlade medzi oficiálnou ruskou kampaňou na „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine a realitou medzi vojakmi inváznych síl.

Menej uistenia bolo počuť v dvoch samostatných záznamoch – jeden medzi ruským predstaviteľom a zástupcom orgánov činných v trestnom konaní a druhý medzi ruskými vojenskými predstaviteľmi, ktorí diskutovali o skutočných dôvodoch vojny na Ukrajine.

V jednom príspevku sa dôstojník pýta na postupy, ktoré sa majú použiť pre bojovníkov poslaných domov zo zdravotných dôvodov, po ktorých sa nemusia vrátiť do vojnovej zóny.

V iných zaznamenaných rozhovoroch funkcionári hovoria o tom, ako hráči často spochybňujú schopnosti svojich nadriadených.

READ  Ako si stojí západný Balkán so svojou ponukou na členstvo v EÚ?

„Efektívnosť ruskej rozviedky je otázna, čo je podľa rozhovoru v rozpore s realitou,“ povedal hovorca.

Podľa aryna sa ruskí vojaci boja zúčastniť sa bojov s Ukrajincami a ruská armáda má v ich radoch všeobecnú kritiku.

Hovorca poukázal na to, že ruskí vojaci sa sťažovali, že Ukrajinci ich „zdravia kvetmi“ a „bozkávajú im nohy“. Existujú aj smiešne tvrdenia, že ruská rozviedka bola „na dovolenke“, keď bola invázia plánovaná.

Negatívne nálady o Kremli boli zrejmé aj zo záznamov, pričom niektorí tvrdili, že ruská vláda „s pracujúcimi ľuďmi zaobchádza ako s potravou pre delá“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close