Najhoršia porážka Francúzska za posledných desať rokov

včera 11:31
|

Futbalisti Francúzska utrpeli v stredu najhoršiu prehru za posledných desať rokov.

Prípravný zápas Nemecko - Česko

Prečítajte si tiež

Prvýkrát od rozpačitej prehry s Bieloruskom 0: 1 (3. septembra 2010) nestačili na tím, ktorý je v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) nižší ako 50. Úradujúci majstri sveta (2. miesto) prehrali v stredu v prípravnom zápase s Fínskom (55. miesto) 0: 2.

Oba góly padli v prvom polčase a z kopačiek debutantov. Hostia išli do vedenia v 28. minúte, keď sa po pravej strane dostal do šance gól. Rasmus Karjalainen skĺzol loptu k Moussovi Sissokovi a poslal do samostatného nájazdu Marcusa Frossa. Útočník Brentfordu nezaváhal a prekonal domáceho brankára Steva Mandandu. O tri minúty neskôr pripravil loptu pred pokutovým územím Onni Valakari a prudkou krížnou strelou spečatil historicky prvé víťazstvo Severanov nad Francúzskom.

„V prvom polčase sme inkasovali dva zbytočné góly. Po zmene strán to pre nás bolo lepšie, ale súper hral skutočne zodpovedne a dvojgólové manko bolo príliš veľké. Dostali sme poriadnu facku, ale nemá to zmysel v.“ zbytočne sa o tom dohadovať. Fínsko bolo dnes o niečo lepšie a výsledok je spravodlivý, “ pre L’Equipe to povedal domáci tréner Didier Deschamps.

Fínsko sa naopak vydáva na víťaznej vlne. Po porážke národa v Liges úradujúcimi majstrami sveta si poradili aj Bulharsko (2: 0) a Írsko (1: 0). „Hráči dali do zápasu skutočne všetko a boli disciplinovaní. Práve také zápasy zvyšujú naše sebavedomie,“ povedal tréner hostí Markku Kanerva. Svojimi výkonmi sa obaja debutanti postarali o jeho príjemné starosti pred budúcoročnými majstrovstvami Európy: „Bol to debut ríše snov. Hrali s obrovským prehľadom a dávali nádherné góly. Mám nad čím premýšľať.“