Veda

Najhoršie ingrediencie, ktoré by teraz nikto nemal dávať do ovsených vločiek, podľa odborníkov na zdravie

žena jesť misku ovsených vločiek s rôznymi zálievkami

Keď do zmesi pridáte správne polevy, Ovsené vločky Pripravuje raňajky, ktoré sú rovnako chutné a zdravé. Jednou z najlepších vecí na miske ovsa je to, že slúži ako prázdne plátno – je to pravdepodobne jedno z najuniverzálnejších jedál, pretože môžete pridať čokoľvek, po čom vaše srdce túži. Avšak, zatiaľ čo ponecháva veľa priestoru pre zdravé polevy Čo vám môže pomôcť na vašej ceste chudnutia, ale ponecháva priestor aj mnohým nezdravým, ktoré môžu potešiť vaše chuťové bunky, no môžu mať vážne následky na váš organizmus. Z tohto dôvodu je dôležité uvedomiť si riziká, pokiaľ ide o určité zložky. V skutočnosti sa odborníci na zdravie zhodujú, že ak vám záleží na vašom zdraví, niektoré by ste mali úplne vynechať.

Ak sa chcete dozvedieť viac, porozprávali sme sa s odborníkmi Rachel McPhersonCertifikovaný osobný tréner a certifikovaný výživový kouč v Garage Gym Reviews a dietológ trista najlepšie Doplnky Balance One. Povedal nám, že rafinovaný cukor a ďalšie zložky cukru ako čokoláda a sušené ovocie patria medzi najhoršie voľby.

1. Rafinovaný cukor

Nemalo by byť prekvapením, že to najhoršie, čo môžete pridať do ovsených vločiek alebo ovsa cez noc, je obyčajné staré. biely cukor, Aj keď vám táto ingrediencia nepochybne môže trochu vylepšiť chuť raňajok, zdravotné riziká vám za to nestoja, najmä ak sa snažíte schudnúť. „Ak je vaším cieľom schudnúť, najhoršou zložkou, ktorú môžete pridať do ovsa cez noc, je cukor,“ potvrdzuje McPherson. A ak sa snažíte schudnúť alebo si len udržiavať zdravú výživu, je dôležité poskytnúť telu dostatok živín. Ako hovorí, „hustota živín je dôležitá pre udržateľné chudnutie a zdravú rovnováhu hmotnosti.“

READ  Nový 10-ročný plán pre vesmír

Ale nie je to len nedostatok živín, čo robí cukor hroznou ingredienciou; Jesť príliš veľa môže viesť k problémom, ako je nadúvanie, zlé zdravie čriev, priberanie na váhe a choroby. Okrem toho z krátkodobého hľadiska konzumácia cukru (prekvapivo) zvyšuje hladinu cukru v krvi a vyzve vás, aby ste zjedli viac sladkostí neskôr počas dňa. To znamená, že začať ráno sladkými raňajkami vás prinúti prejedať sa. Pre všetky tieto a ďalšie dôvody je najlepšie vynechať cukor v ovsených vločkách.

2. Polevy s vysokým obsahom cukru ako čokoláda, sirup a sušené ovocie

Aj keď sa môže zdať zrejmé, že by ste sa mali vyhýbať pridávaniu cukru do misky ovsa lyžičkou, existuje veľa tajných doplnkov s vysokým obsahom cukru, nad ktorými by ste možno ani nepremýšľali. Ako vysvetľuje Best: „Niektoré z najhorších ingrediencií, ktoré sú náhodne pridané do zdravých receptov z ovsa cez noc, zahŕňajú čokoládovú omáčku, cukor, sirup a sušené ovocie.“

Počkať, je sušené ovocie zlé? Bohužiaľ áno. Aj keď to určite nie je to najhoršie, čo môžete do zmesi pridať, je dôležité vedieť, že v tejto zložke je oveľa viac cukru, než by ste si mohli uvedomiť. Best hovorí, že je to „jedno z tých potravín, ktoré oscilujú medzi tým, že sú zdravé a nezdravé, v závislosti od skonzumovaného množstva.“ V porovnaní s ich čerstvými náprotivkami je „tento druh ovocia vysoko koncentrovaný na kalórie a cukor a je ľahké zjesť príliš veľa vo viac ako jednej porcii.“ Celkovo je najlepšie úplne vynechať suché ovocie z ovsa a namiesto toho sa rozhodnúť pre čerstvé ovocie, ako sú bobule s vysokým obsahom vlákniny.

Medzi ďalšie zdravé, sýte jedlá s nízkym obsahom cukru, ktoré môžete pridať k svojim raňajkám bez toho, aby ste riskovali svoje zdravie, patria semená, orechy a orechové maslá. Všetky tieto možnosti vám poskytnú dostatočné množstvo živín a udržia vás sýtymi na dlhšie bez toho, aby ste museli pridávať cukor. Celkovo, pokiaľ ide o ovsené vločky, možnosti zdravých ingrediencií sú prakticky nekonečné – stačí si uvedomiť, koľko cukru pridávate.

READ  Crew-Dragon prekonáva rekord v najdlhšom lete americkej kozmickej lode s hodnotením človeka - Spaceflight Now

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close